טבע: הצלחה בניסוי קליני בתרופה לטיפול במיגרנה כרונית

התוצאות העלו כי שני המינונים של התרופה השיגו את יעדיו הראשיים והמשניים של הניסוי

יורם גביזון

חברת טבע דיווחה היום (ג') על תוצאות חיוביות של תרופה למניעת מיגרנה. מדובר בניסוי הקליני בשלב 2b שמעריך את היעילות הבטיחות והסבילות של שני מינונים מהתרופה TEV 48125 למניעה של מיגרנה כרונית, המוגדרת כסבל כאבי ראש על פני 15 ימים בחודש לפחות. הניסוי בדק 2 מינונים שונים של TEV 48125 הניתן בזריקה תת עורית אחת לחודש במשך 3 חודשים בהשוואה לתרופת דמה (פלסיבו).

תוצאות הניסוי העלו כי שני המינונים של התרופה השיגו את יעדיו הראשיים והמשניים של הניסוי לאחר חודש ולאחר 3 חודשים. החולים שקיבלו את התרופה חוו הפחתה משמעותית, הן במספר המצטבר של שעות כאבי ראש בחודש והן במספר הימים בחודש שבהם חוו כאבי ראש בעלי חומרה בינונית, לפחות בהשוואה לנתונים ההתחלתיים של הניסוי.

תוצאות הניסוי לא גילו חששות לבטיחות או סבילות התרופה. פרופיל תופעות הלוואי של TEV 48125 דומה לתופעות הלוואי של החולים שקיבלו תרופת דמה, ותמכו בנתוני הבטיחות מהשלב הראשון של הניסוי הקליני.

טבע מפתחת את התרופה לשתי התוויות שונות של מיגרנה: כרונית וארעית תכופה. תוצאות הניסוי שמעריך את יעילות התרופה למניעת מיגרנה אירעית תכופה ידווחו ברבעון השני של 2015.

צילום: בלומברג

ארגון הבריאות העולמי דירג את המיגרנה הכרונית במקום הרביעי בטבלת התופעות המגבילות. 3.2 מיליון אמריקאים, מרביתן נשים, סובלים ממיגרנה כרונית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker