לקראת הנפקת אג"ח ב-800 מיליון שקל: רילייטד דורגה A פלוס מ-S&P מעלות

מעלות: "החברה האם של רילייטד היא אחת הקבוצות המובילות בארה"ב בתחום הנדל"ן" ■ חברת הנדל"ן הקטנה GFI קיבלה דירוג ברמה של A מינוס עם תחזית "יציבה"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת הנדל"ן רילייטד, שבבעלות סטפן רוס, קיבלה אתמול (א') דירוג A פלוס עם תחזית "יציבה" על ידי חברת הדירוג S&P מעלות, לקראת הנפקת אג"ח מתוכננת בהיקף של עד 800 מיליון שקל. זהו דירוג הנחשב לרמה בינונית-גבוהה, ושנמצא בקבוצת הדירוג של מרבית המנפיקות האמריקאיות בתל אביב. הדירוג נמוך ברמה אחת מדירוגה של זראסאי גרופ, שנושאת את דירוג האשראי הגבוה מבין חברות הנדל"ן האמריקאיות שהנפיקו בתל אביב (AA מינוס).

בנימוקים להחלטה ציינו האנליסטים אליס קדם ואייל עברון ממעלות, כי בעלת השליטה ברילייטד היא אחת הקבוצות המובילות בארה"ב בתחום הנדל"ן המחזיקה, בין היתר, בנכסים מניבים ובפרויקטים בפיתוח בהיקף של כ-20 מיליארד דולר. "הקבוצה נהנית, להערכתנו, ממעמד עסקי איתן ומיכולות ניהוליות גבוהות. החברה המנפיקה תנוהל על ידי הצוות הבכיר של קבוצת רילייטד", נכתב.

במעלות הדגישו כי החברה האם של רילייטד תעביר לרשותה שישה נכסים מניבים, ונכס אחד בפיתוח בשיעורי אחזקה שנעים בין 39.5%-49%. במעלות ציינו כי הנכסים נהנים ממיצוב גבוה "לאור איכותם הגבוהה ביחס לנכסים מתחרים, וכן לאור השתייכותם לקבוצת רילייטד". על רקע זאת, במעלות צופים יציבות גבוהה בתזרימי המזומנים, שתפצה על הפיזור הנמוך של הפורטפוליו.

במקביל, גם חברת הנדל"ן הקטנה GFI, שבבעלות אלן גרוס, פירסמה דו"ח דירוג לקראת הנפקת אג"ח בסכום של עד 200 מיליון שקל. החברה קיבלה דירוג של A מינוס עם תחזית "יציבה" על ידי כלכלני מעלות - שתי רמות מתחת לדירוג של רילייטד. GFI פועלת בעיקר בתחום השכרת דירות והחזקת מלונות במדינות שונות בארה"ב.

בנימוקים להחלטה ציינו האנליסטים עברון וגיל אברהמי, בין היתר, כי "תיק הנכסים הקיים של החברה ימשיך לשמור על יציבות תפעולית בטווח הקרוב, וכי החברה תשמור על יחסים פיננסיים התואמים את הדירוג הנוכחי, גם בהינתן תנודתיות מסוימת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker