דיסקונט מכר כ-7% מהון המניות של הבנק הבינלאומי

מניות הבינלאומי נמכרו בהנחה של כ-2% לעומת מחירן בבורסה ובתמורה כוללת של כ-350 מיליון שקל ■ הרוכש הגדול מבין המוסדיים היה בית ההשקעות אלטשולר שחם

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

בנק דיסקונט, המנוהל ע"י לילך אשר טופילסקי, מכר ביום חמישי האחרון כ-7% מהון המניות של הבנק הבינלאומי, המנוהל ע"י סמדר ברבר צדיק ומצוי בשליטת צדיק בינו ושותפיו האוסטרלים משפחות ליברמן ואבלס.

מניות הבינלאומי נמכרו בהנחה של כ-2% לעומת מחירן בבורסה ובתמורה כוללת של כ-350 מיליון שקל. הרוכש הגדול של המניות מבין הגופים המוסדיים היה בית ההשקעות אלטשולר שחם שרכש מניות בהיקף של כ-200 מיליון שקל במחיר המשקף להבינלאומי מכפיל הון (יחס בין שווי שוק להון עצמי) יחסית אטרקטיבי של כ-0.7%.

יו"ר דיסקונט, יוסי בכר, ומנכ"לית דיסקונט, לילך אשר-טופילסקי

בינו העדיף לא להגדיל את אחזקותיו בבינלאומי מחיר זה. בעקבות המכירה שיעור האחזקה של דיסקונט בהבינלאומי (שאותה הוא רשם בהתאם לביצועיי המניה בבורסה) יירד לכ-9%.

הפצת המניות בוצעה ע"י דיסקונט חיתום, המנוהלת ע"י אייל גרינבאום ומנשה רם, ונמצאת בבעלות דיסקונט שוקי הון, המנוהלת ע"י הילה חימי. כמו כן, בהפצת המניות נטלו חלק חדר מסחר של דיסקונט וכן היה מעורב רן עוז, שמונה לאחרונה כראש החטיבה לשווקים פיננסיים. זאת להבדיל מהפצות קודמות של מניות הבינלאומי שאותן בצע הברוקראז' של בית ההשקעות אי.בי.אי.

רן עוז, סמנכ"ל בכיר, ראש חטיבת שווקים פיננסיים אמר כי "השלמת המהלך הנוכחי מביאה לשיפור נוסף ומיידי ביחסי הלימות ההון של הבנק, כבר ברבעון הראשון של שנת 2015, ותאפשר לבנק להפנות משאבים חשובים לקידום התוכנית האסטרטגית ולצמיחה בליבת העסקים הבנקאית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker