אסיפת בעלי המניות של מגדל אישרה: עודד שריג ימונה ליו"ר מגדל אחזקות

צעירי מרצ הפגינו במחאה מול משרדי החברה באזור התעשייה קריית אריה בפתח תקווה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

חברת הביטוח מגדל דיווחה הבוקר (ד') כי אסיפת בעלי המניות אישרה את המינוי של עודד שריג, הממונה על שוק ההון לשעבר, ליו"ר מגדל אחזקות. ההחלטה דרשה רוב רגיל, מאחר שלבעל השליטה בחברת מגדל יש 69% ממניות החברה. חברות הביטוח תמכו במינוי.

בזמן הישיבה שקיים דירקטוריון מגדל הפגינו צעירי מרצ מול משרדי החברה באזור התעשייה קריית אריה בפתח תקווה.

ממרצ נמסר כי "הביטוי 'מי ישמור על השומרים' מעולם לא היה רלבנטי יותר. שריג, שעד לא מזמן היה הרגולטור של חברות הביטוח, חוצה את הקווים ומצפצף על כל חוות הדעת המקצועיות שהתנגדו למינויו לתפקידים מן הסוג הזה, לא כל שכן בלא תקופת צינון סבירה. באנו להפגין כדי לקרוא לדריקטוריון לחזור בו מהחלטה זו".

המינוי של שריג נעשה למרות התנגדותה של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר. בנימוקיה אמרה סלינגר כי לא ראוי שמי שכמפקח נתן לאליהו את אישור השליטה במגדל יקפוץ מיד עם תום תקופת הצינון שלו לכיסא המנכ"ל. היא גם פסלה את מינויו של שריג לתפקיד מנכ"ל חברת הביטוח אליהו.

הפגנת צעירי מרצ מול משרדי מגדלצילום: מרצ

גורם נוסף שהכשיר את ההחלטה היה יו"ר רשות ני"ע, שמואל האוזר. האוזר כתב ליו"ר מרצ, זהבה גלאון כי :"הרשות בחנה את ההליך המבוקש לאישור המינוי של פרופ' עודד שריג לדירקטור (וליו"ר דירקטוריון) במגדל אחזקות ביטוח ופיננסיים ומצאה שהוא עולה בקנה אחד עם הוראות חוק החברות. בנוסף טיפלה הרשות בדוח זימון האסיפה בהתאם לסמכויותיה כדי להבטיח שיהיה בו כל המידע הנדרש לקבלת החלטה".

במכתב הסביר האוזר כי "מינוי דירקטורים בחברה ציבורית, מהווה את הדרך המקובלת (בעולם כולו) למימוש כוח שליטה בחברה והוא אינו כפוף להליכי אישור מיוחדים בהתאם לחוק החברות (בהתאם להליכי אישור עסקות בעלי עניין)".

לקראת המינוי של שריג הצהיר אליהו כי תשלום שכרו של שריג יהיה מהחברות הפרטיות של אליהו ולא כמקובל מחברת מגדל שבה הוא משמש כיו"ר. על כך כתב האוזר כי :" דיני החברות מחייבים את נושאי המשרה של החברה בחובות אמונים וזהירות ללא קשר לשאלה האם הם מקבלים שכר וממי הם מקבלים אותו. כך גם בעל שליטה המכהן כדירקטור כפוף לאותן החובות ואסור לו להימצא בניגוד עניינים ולשקול את טובתו האישית לפני טובת החברה".

על פי הודעת מגדל שריג למרות היותו יו"ר מגדל אחזקות מנוע מלעסוק בכול מה שקשור לחברה הבת והנכס העיקרי של מגדל אחזקות – מגדל ביטוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker