חגיגת הגז בבורסה

המניות של דלק קידוחים וקבוצת דלק עלו ב-7% ו-6.3% בהתאמה

מדד ת"א 25 עלה ב-0.6% ומדד ת"א 100 התחזק ב-0.4% ■ מדד מניות הגז והנפט התחזק ב-3.65% ■ ; רציו ואבנר עלו ב-6% ו-5.6% בהתאמה

דרור רייך

המסחר בבורסה נחתם בעליות שערים בהובלת מניות הגז על רקע פרסום ב-TheMarker כי המדינה מפרקת את מונופול הגז וייקבע מחיר תקרה לגז, זאת בעקבות פריצת דרך של הימים האחרונים, בה גיבשה הממשלה את המתווה הסופי וזה יוצג לחברות הגז.

כאמור, מונופול הגז יפורק ל-6-5 משווקים מתחרים, דלק תישאר רק עם לווייתן – אך נובל אנרג'י תוכל לשווק ממנו גז גם לישראל. בעקבות החשיפה נרשמה עליות חדה במניות הגז: דלק קידוחים טסה ב-7%, מניית דלק קבוצה עלתה ב-6.35%, רציו ואבנר טיפסו ב-6% ו-5.65% בהתאמה. מדד מניות הנפט והגז התחזק ב-3.65%.

בתום המסחר, מדד ת"א 25 עלה ב-0.6% ומדד ת"א 100 התחזק ב-0.4%. מדד הבנקים הוסיף 1.4% לערכו בהובלת מניית בנק הפועלים שהוסיפה 1.9% לערכה ומדד נדל"ן 15 נחלש בניגוד למגמה ב-0.4%. 

בגזרת המניות בולטות מניית בנק לאומי שהתחזקה ב-1.2%, מזור רובוטיקה איבדה 5.6% מערכה על רקע פרסום הדו"חות הכספיים בהם נרשמו ירידת הכנסות בשוק האמריקאי, אייסקיור מדיקל נחלשה ב-10%, סרגון עלתה ב-5.4%, ננו דיימנשן הוסיפה 8.65 לערכה, ומניות הביומד סלקט וביו ויו טיפסו ב-9.6% ו-6.4% בהתאמה. מניית גילת נחלשה ב-2.7% על רקע פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי.

בשוק הסולידי נרשמת מגמה שלילית - מדדי התל בונד נחלשו בעד 0.3% ומדד התל בונד השיקלי ירד ב-0.13%. בגזרת אגרות החוב הממשלתיות נרשמה ירידה של 0.23% במדד הצמודות וירידה של 0.14% במדד השקליות.

מעבר לים

בורסות וול סטריט נפתחו כעת בירידות קלות ומדד S&P 500 נסוג מרמתו הגבוהה מעולם, לאחר שנתוני אינפלציה חלשים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב הגבירו את סקרנות המשקיעים לקראת פרסומו היום של פרוטוקול ישיבתו האחרונה של הבנק הפדרלי. מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.2%; מדד S&P 500, אשר נסגר ביום שלישי ברמתו הגבוהה מעולם, נסוג ב-0.2%; מדד נאסד"ק מאבד 0.2%.

מניות במרכז

חברת סלקט, העוסקת בברירת תאי גזע, דיווחה היום על תוצאות מוצלחות במסגרת שיתוף הפעולה עם קרן מחקרים רפואיים, פיתוח תשתיות ושירותי בריאות של המרכז הרפואי תל אביב. במסגרת שיתוף הפעולה נבחן השימוש בפלטפורמה שפיתחה החברה לסוגים נוספים של תאי גזע, ממקורות אחרים של רקמות הגוף. התוצאות הראו שטכנולוגית ברירת התאים הפונקציונאלית של סלקט, פועלת היטב גם על תאי גזע מרקמת שומן.

ביו-ויו מדווחת היום על דו"ח ביניים חיובי נוסף בניסוי הקליני לבדיקה לגילוי מוקדם של סרטן הריאה. הבדיקה של ביו ויו השיגה רגישות של 85.5% בזיהוי סרטן הריאה.

חברת הביו-רפואה הישראלית פלוריסטם מדווחת היום על תוצאות חיוביות בניסוי פרה-קליני שהשלים באופן עצמאי המכון הלאומי לבריאות בארה"ב (NIH) עם התאים של החברה ואשר נועד להעריך את השימוש בהם לטיפול במח עצם שנפגע כתוצאה מחשיפה לרמות גבוהות של קרינה (כמו למשל במקרה של אסון גרעיני). מניית החברה מתחזקת ב-2.9% במסחר.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker