שביט מוכר 50% ממועדון 365 ליינות ביתן ב-12 מיליון ש'

במשביר מקווים ששיתוף הפעולה עם יינות ביתן יסייע לה להגדיל את מספר הלקוחות, ובכך תוכל לממש אופציה שניתנה לה לקבלת מניות במיזם המשותף ■ מניית המשביר עלתה בתגובה ב-2%

ערן אזרן

בהמשך לסדרת המימושים האגרסיבית, ורצונו של בעל השליטה, רמי שביט, להכניס שותפים שיסייעו בהשבחת עסקיו, קבוצת המשביר לצרכן מעדכנת על השלמתה של עסקה נוספת. הקבוצה מסרה כי חתמה על הסכם מחייב עם רשת המזון יינות ביתן, שבבעלות נחום ביתן, למכירת 50% מהון מניותיה של החברה הבת מועדון 365 פיננסים בתמורה ל-12 מיליון שקל. בתגובה, מניית המשביר עלתה אתמול ב–2.4%.

במסגרת העסקה, קבוצת המשביר ויינות ביתן חתמו על הסכם בעלי מניות. נחתם גם הסכם שיתוף פעולה בתחום, מועדון Cal 365, ולפיו יינות ביתן תצטרף לרשתות המשתתפות ומעניקות הטבות לחברי המועדון, המחזיקים בכרטיס האשראי. החברה עידכנה כי התקבל אישור של הממונה על ההגבלים העסקיים לעסקה, דיויד גילה, כך שהיא תושלם בתחילת מארס.

רמי שביט
רמי שביטצילום: עופר וקנין

מועדון 365 פיננסים, שהוקמה ב–2008, מתמקדת בשיתוף פעולה עם חברת כאל בתחום האשראי באמצעות שיווק כרטיס אשראי חוץ־בנקאי, ומשיווקו בשטחי המכירה של המשביר. כחלק מההסכם הוקם המיזם מועדון Cal 365, ובמסגרתו מונפקים כרטיסי אשראי חוץ־בנקאיים. הכרטיסים משלבים כרטיס אשראי עם מועדון לקוחות למשביר. מספר המחזיקים בכרטיס מגיע כיום ל–130 אלף.

מועדון 365 פיננסים אינה בעלת מניות במיזם המשותף, אלא נהנית מתשלומים, שגובהם תלוי במספר הכרטיסים שיונפקו, מהשתתפות בהכנסות מימון שיתקבלו אצל כאל ממתן אשראי, מהשתתפות בהכנסות של כאל מעסקות שבוצעו בכרטיס ונסלקו בידי כאל, וכן ממענקים מותני ביצוע. בהסכם בין שתי החברות, המשביר קיבלה אופציה לקבלת מניות במיזם המשותף, שתיכנס לתוקפה כשמספר הכרטיסים יגיע ליעד מסוים שנקבע.

נחום ביתן צילום: שוקה כהן

המשביר מקווה ששיתוף הפעולה עם יינות ביתן יסייע לה להגיע ליעד שיזכה אותה לממש את האופציה במיזם המשותף, הן באמצעות 12 אלף לקוחות יינות ביתן, שמחזיקים בכרטיס אשראי שהונפק בידי הרשת, והן באמצעות לקוחות שיגויסו בעתיד בידי רשת המזון שמדורגת במקומות 3–4 בין רשתות המזון הקמעוניות בישראל. שביט העריך כי בעקבות שיתוף הפעולה עם יינות ביתן, יושג היעד בתוך שנתיים.

הכנסות מועדון פיננסים בתשעת החודשים הראשונים של 2014 הסתכמו ב–35 מיליון שקל, בדומה לתקופה המקבילה ב–2013. הרווח התפעולי של המועדון הסתכם ב–9.4 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 14.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב–2013. העסקה הנוכחית של המשביר התאפשרה לאחר חיסול מעורבותה ברשת המזון קוסט 365 שמנתה חמש חנויות, בעקבות מכירת הרשת למנכ"ל, ניסים חסאן, בתחילת נובמבר 2014 תמורת 25 מיליון שקל.

מלבד מכירת רשת קוסט 365, קבוצת המשביר מכרה באחרונה את רשת ניו־פארם לאיש העסקים יאיר פיליפ בתמורה ל–165 מיליון שקל. במקביל, שביט מחפש שותף לרשת בתי הכל בו של המשביר, שיסייע בהשבחת העסק. על רקע המימושים והמהלכים העסקיים, איגרות החוב של המשביר -בערך נקוב של 85 מיליון שקל - רשמו באחרונה עליות, והן נסחרות כעת בתשואות לפדיון נמוכות יחסית של 4.7%–5.5%.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום