בתום שנה של משא ומתן מפרך: עובדי מגדל חתמו על הסכם קיבוצי עם ההנהלה

4,000 עובדי חברת הביטוח הגדולה בישראל חתמו על הסכם קיבוצי שמשפר את תנאיהם ■ מחר: אסיפת בעלי המניות של החברה תאשר את מינויו של עודד שריג ליו"ר מגדל אחזקות

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עובדי מגדל, חברת הביטוח הגדולה בישראל, חתמו הערב (ג') על הסכם קיבוצי עם הנהלת החברה. ההסכם נחתם בתום משא ומתן שארך יותר משנה ובמהלכו הגיעו הצדדים להליך גישור. ההסכם מעניק לעובדי מגדל ומקפת תוספת שכר בשיעור מצטבר של 10.5% במהלך שלוש השנים הקרובות.

שכר המינימום במגדל כבר עלה עוד טרם החתימה על ההסכם ל-5,300 שקל בחודש, ביוזמת בעל השליטה בחברה, שלמה אליהו, וככל הנראה בניסיון לטרפד את התארגנות העובדים. מגדל גם העניקה לעובדיה את מלוא הזכויות הפנסיוניות והגדילה את השתתפותה בהפרשות הפנסיוניות ל-6%. נוסף על כך, הגדילה חברת הביטוח, במסגרת ההסכם, את ההפרשות לקרן השתלמות בשיעור מלא של 7.5% - על חשבון החברה לכל עובד קבוע.

במסגרת ההסכם הקיבוצי, יהנו העובדים גם מהשתתפות במימון ארוחות הצהריים, מקצבת הבראה מוגדלת ומהשתתפות בהוצאות אישיות. תנאי הרווחה לעובדי מגדל, כ-4,000 בני אדם, יכללו גם סבסוד לקייטנות שתארגן החברה לילדי העובדים, השתלמויות והטבות נוספות.

עובדי מגדל מפגינים במהלך מאבקם להכרה בהתארגנותצילום: עופר וקנין

בהיבט הארגוני קובע ההסכם כי להנהלת מגדל הזכות והחובה לנהל את החברה בדרך שתבטיח את יעדיה העסקיים – והכל תוך הבטחת זכויות העובדים, מעמדם, תנאי עבודתם ורווחתם. עוד נקבע כי נציגות העובדים לא תהיה "ועד שכיר" ופעיליו יעסקו בענייני הוועד בנוסף לעבודתם השוטפת. בתוך תקופת ההסכם תקלוט מגדל חלק מעובדי מיקור החוץ להעסקה ישירה בחברה, וכן תאמץ את הוראות ההסכם הקיבוצי להעסקת עובדים עם מוגבלויות.

החתימה על ההסכם מביאה לידי מיצוי את תביעות הצדדים ומבטיחה שקט תעשייתי במגדל, תוך שמירת סוברניות של הנהלת החברה לקיים הליכים ניהוליים ועסקיים נדרשים ובכלל זה פיטורי אי התאמה ואיוש וניוד עובדים על פי צרכים עסקיים.

מחר אמורה אסיפת בעלי המניות של חברת הביטוח מגדל לאשר את מינויו של עודד שריג ליו"ר מגדל אחזקות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker