שמואל האוזר לזהבה גלאון: אין פסול במינוי של עודד שריג ליו"ר מגדל אחזקות

יו"ר רשות ני"ע: מינוי דירקטורים בחברה ציבורית מהווה את הדרך המקובלת למימוש כוח שליטה בחברה - ואין פסול בתשלום לשריג מהחברות הפרטיות של שלמה אליהו

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בתחילת החודש פנתה יו"ר מרצ, זהבה גלאון, למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אבי ליכט, וליו"ר רשות ני"ע, פרופ' שמואל האוזר - בבקשה כי יפעלו לעצור את המהלך של שלמה אליהו, לשלם לעודד שריג מכספי החברה הפרטית שבבעלותו.

זאת, בעקבות הצהרתו של אליהו, בעל השליטה במגדל, כי ימנה את שריג, המפקח לשעבר על הביטוח, ליו"ר מגדל - בניגוד לעמדתה של המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, שדחתה באחרונה את מינויו של שריג למנכ"ל חברת הביטוח אליהו. סלינגר הביעה את התנגדותה גם למינויו של שריג ליו"ר מגדל אחזקות. לדבריה, מדובר בפגיעה באמון הציבור לאחר שכמפקח אישר שריג את רכישת מגדל על ידי שלמה אליהו. גלאון גם הלינה על כך שאליהו ישלם מהחברות הפרטיות את שכרו של שריג ולא כמקובל מהחברה שבה הוא מונה ליו"ר.

היום השיב האוזר לגלאון במכתב מנומק והסביר כי: "הרשות בחנה את ההליך המבוקש לאישור המינוי של פרופ' עודד שריג לדירקטור (וליו"ר דירקטוריון) במגדל אחזקות ביטוח ופיננסיים ומצאה שהוא עולה בקנה אחד עם הוראות חוק החברות. בנוסף, הרשות טיפלה  בדו"ח זימון האסיפה בהתאם לסמכויותיה כדי להבטיח שיהיה בו כל המידע הנדרש לקבלת החלטה".

יו"ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזר
יו"ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזרצילום: דניאל בר און

במכתב של הרשות מוסבר כי "מינוי דירקטורים בחברה ציבורית מהווה את הדרך המקובלת (בעולם כולו) למימוש כוח שליטה בחברה, והוא אינו כפוף להליכי אישור מיוחדים בהתאם לחוק החברות (בהתאם להליכי אישור עסקאות בעלי עניין)".

לגבי התשלום מהחברות הפרטיות של אליהו, ברשות מציינים כי "דיני החברות מחייבים את נושאי המשרה של החברה בחובות אמונים וזהירות, ללא קשר לשאלה האם הם מקבלים שכר וממי הם מקבלים אותו. כך גם בעל שליטה המכהן כדירקטור כפוף לאותן החובות ואסור לו להימצא בניגוד עניינים ולשקול את טובתו האישית לפני טובת החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker