טבע מאריכה ב-7 שנים את חייה של התרופה המקורית השנייה בגודלה של החברה

טבע חתמה עם חברת Eagle על הסכם שייתן לה בלעדיות בשווק גרסה מהירה של Treanda - זריקה נגד סרטני דם שמכירותיה הסתכמו ב-767 מיליון דולר ב-2014

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת טבע מצאה פתרון לסיום חיי הפטנט של אחת מהתרופות המקוריות שהיא משווקת, ומסירה בתוך כך סיכון משפטי על הפטנט שמגן עליה. טבע חתמה על הסכם עם חברת Eagle לפיו תקבל רישיון בלעדי לשיווק מוצר העירוי המהיר EP 3102 לטיפול בלוקמיה לימפוציטית כרונית (CCL) ולימפומה איטית של תאי B שאינה הודג'קין.

על פי ההסכם, טבע תהיה אחראית על פעילות השווק של המוצר בארה"ב כולל קידום והפצה. טבע תשלם לאיגל מקדמה במזומן של 30 מיליון דולר ותשלום עד 90 מיליון דולר נוספים לאיגל על פי עמידה באבני דרך ובנוסף תשלם לאיגל תמלוגים דו ספרתיים על המכירות נטו של המוצר בכפוף לקבלת אישור שווק למוצר של איגל על ידי רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA).

המוצר של איגל הוא גרסה מהירה של הזריקה Treanda של טבע לטיפול בסרטני דם. טריאנדה היא התרופה המקורית השניה בגודלה של טבע לאחר קופקסון ומכירותיה ב־2014 הסתכמו ב-767 מיליון דולר. טריאנדה עומדת לאבד את הבלעדיות שניתנה לה כתרופת יתום (תרופה שמפותחת למחלה שמספר החולים בה בארה"ב קטן מ־200 אלף) להתוויה של לוקמיה לימפוציטית כרונית בספטמבר 2015 ולהתוויה של לימפומה איטית של תאי B שאינה הודג'קין במאי 2016. תוקפה של הארכה זו היה אחת מנקודות המחלוקת בעימות המשפטי בין איגל לבין טבע שההסכם הנוכחי מסיים. המוצר של איגל קיבל התוויה של תרופת יתום בשתי ההתוויות ולכן סביר להניח שתקבל בלעדיות של 7 שנים מרגע קבלת אישור השווק מה FDA.

צילום: בלומברג

החתימה על ההסכם עם איגל מאריך אם כן את חייה של התרופה השנייה בגודלה של טבע במחיר של חלוקת רווחים עם איגל. המוצר של איגל מספק לחולים ולבתי החולים תרופה משמעותית משום שהוא מקצר משמעותית את זמן הטיפול. המוצר של איגל ניתן בעירוי של 50 מ"ל במשך 10 דקות בעוד ש-Treanda ניתנת בעירוי של 500 מ"ל במשך 30 עד 60 דקות ועל כן הוא מספק נוחות רבה יותר לחולה ולבית החולים זמן טיפול קצר בשני שליש לפחות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker