בשבוע הבא: אלון תציג הצעה חדשה לבעלי האג"ח

אלון מתחייבת להגדיל את השקיפות ולספק דוח"ות סולו, וגם לא לחלק דיווידנד כל עוד החוב לא יפחת מ–1.4 מיליארד שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

קבוצת אלון תקיים ביום רביעי הבא (25.2) אסיפה של בעלי האג"ח מסדרה א', שהחברה חייבת להם כ–2.2 מיליארד שקל. באסיפה יציגו בפני בעלי האג"ח ההתפתחויות האחרונות בכל הקשור להתקדמות במגעים שמטרתם לשנות את תנאי שטר הנאמנות.

נציגי החברה יסבירו באסיפה מדוע דחתה החברה על הסף את ההצעה של דודי ויסמן לרכוש את השליטה באלון רבוע כחול ישראל לפי שווי חברה של כ–850 מיליון שקל. עסקה כזאת היתה מניבה תזרים נטו של כ–168 מיליון שקל, אך לא היתה פותרת את מצוקת הנזילות שבה היא נמצאת.

ההצעה שהגישה אלון לא כוללת תספורות ופריסות של החוב. בחברה חוששים שברמות המינוף הנוכחיות, סביב 80%, מעלות S&P תוריד את הדירוג לאג"ח שלה אל מתחת לרמה הנוכחית, A מינוס. הורדה כזאת של הדירוג תאפשר למחזיקי האג"ח להעמיד את החוב לפירעון מיידי או לחייב אותה לרשום את האג"ח למסחר - מהלך שאינו ישים עבור החברה, בשל מגבלות המבנה הפירמידאלי של החוק לצמצום הריכוזיות במשק.

דודי ויסמן
דודי ויסמןצילום: תומר אפלבאום

באלון מציעים למחזיקים הקדמה של תשלומי החוב בסך של כ-550 מיליון שקל בשנה וחצי. באלון גם מוכנים לשעבד את האחזקה באלון גז בשווי שוק של כ-800 מיליון שקל ולהעניק שעבוד שלילי על 25% מאלון ארה"ב, הסובלת מתנודתיות גבוהה במחירים.

אלון מתחייבת להגדיל את השקיפות ולספק דוח"ות סולו, וגם לא לחלק דיווידנד כל עוד החוב לא יפחת מ–1.4 מיליארד שקל. החברה מבקשת לאפשר לה בתוך שלוש שנים להאיץ את הפירעונות מעבר ל–550 מיליון שקל. תמורת זה מבקשת אלון מהמחזיקים לוותר על קנס של עמלת פירעון מוקדם בשיעור של 17% מעל מחיר הפארי ולהסכים כי עילת פירעון מוקדם תהיה אפקטיבית מדירוג של פחות מ-BBB מינוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker