קרן הפנסיה של עובדי חברת החשמל השקיעה 
100 מיליון שקל בקרן החדשה של איפקס בישראל

קרן AMI, שגייסה 260 מיליון דולר ופועלת בימים אלה להגדלת הגיוס, תשקיע בחברות ישראליות בגודל בינוני

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

קרן הפנסיה של עובדי חברת החשמל (כ.פ.י), המנוהלת בידי בית ההשקעות אינפיניטי, השקיעה 30 מיליון דולר (116 מיליון שקל) בקרן ההשקעות החדשה שהקימה זהבית כהן, מנכ"לית קרן ההשקעות הפרטיות (פרייבט אקוויטי) איפקס ישראל. מדובר בקרן ייעודית בשם AMI, שתתמקד בהשקעה בחברות ישראליות בסדר גודל בינוני.

AMI סגרה באחרונה גיוס ראשון של כ–260 מיליון דולר, ובימים אלה פועלת להגדלת הגיוס בהיקף של כ–100 מיליון דולר. ייתכן שהיקף הגיוס הסופי יגיע לכ–500 מיליון דולר. במקרה כזה לקרן פנסיה של עובדי חברת החשמל יש אופציה להגדיל את היקף ההשקעה לכ–50 מיליון דולר.

משקיעים ישראליים בולטים בקרן החדשה הם בנקי לאומי (באמצעות לאומי פרטנרס וקופת התגמולים של עובדי לאומי), הפועלים (באמצעות פועלים שוקי הון) ודיסקונט (באמצעות דיסקונט שוקי הון), שהשקיעו כמה עשרות מיליוני דולרים כל אחד; וכן עמיתים קרנות הפנסיה הוותיקות. נוסף על כך, בקרן השקיעו משקיעים מוסדיים מארה"ב, אוסטרליה וסינגפור.

זהבית כהןצילום: עופר וקנין

השותפים של איפקס העולמית (בהם כהן) ישקיעו בקרן החדשה כ–40 מיליון דולר, ואיפקס עצמה תשקיע עשרות מיליוני דולרים נוספים. ב–2014 בחנה כהן עבור AMI השקעות בחברות כמו טמבור, ניו־פארם, פוקס, יד 2 וזאפ, אך עד כה לא ביצעה השקעה כשלהי.

קרן הפנסיה של אינפיניטי עבור עובדי חברת החשמל בישראל מנהלת נכסים בהיקף של 28 מיליארד שקל.

הקרן שגובה מעתיה דמי ניהול כמעט אפסיים סיימה את 2014 עם תשואה של 11.24% וב–2012–2014 תשואה מצטברת של 30.83%. הקרן עלתה לכותרות בשנה שעברה כשמכרה באמצעות אינפיניטי את האג"ח הפרטיות מסדרה א' של קבוצת אלון בהיקף של 16 מיליון שקל למיטב דש בהנחה של 27% לעומת מחיר הפארי שלהן. המהלך גרם לשאר הגופים המוסדיים המחזיקים באג"ח של אלון לשערך כלפי מטה את ההשקעה ב–27%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker