עו"ד עמירם גיל: על רשות ני"ע להתערב במינוי שריג

ביום רביעי אמורה להיערך ההצבעה על מינויו של עודד שריג ליו״ר מגדל אחזקות ■ המינוי אושר בדירקטוריון מגדל ומנוגד לדעתה של המפקחת על הביטוח.

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

במכתב ששלחו אתמול מנהלי הקליניקה לשוק ההון במרכז האקדמי קרית אונו למנהל מחלקת תאגידים ברשות ני״ע, עו״ד מוטי ימין, הם מתייחסים להצבעה הצפויה של בעלי מניות בחברת הביטוח מגדל לקראת מינויו של עודד שריג לתפקיד יו״ר דירקטוריון מגדל אחזקות. נזכיר כי מדובר במינוי המנוגד לדעתה של המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר.

וכך כותב עו״ד עמירם גיל, ראש הקליניקה, החתום על המכתב: "תשלום שכרו של יו"ר הדירקטוריון מכיסו האישי של בעל השליטה עלול ליצור תלות מובהקת ולקלוע את היו"ר לניגוד עניינים מובנה בין חובות האמון שלו כלפי החברה למחויבותו האישית כלפי מי שמממן ישירות את שכרו. החשש כי שיטת תשלום זו תפגע בטובת החברה מתעצם לנוכח רגישות התפקיד שבו מדובר — יו"ר הדירקטוריון, שהוא גוף הפיקוח הראשון במעלה על ההנהלה, שנדרש לעצמאות מרבית ולהעדר כפיפות לאינטרסים של בעל השליטה".

גיל מוסיף: "בפועל, זוהי פגיעה בממשל התאגידי ועקיפת הוראותיו של חוק החברות בדבר הליכי האישור הנדרשים לשכר נושאי המשרה. המהלך מרוקן מתוכן את כוונת המחוקק...ללא קיום הליכי האישור על פי חוק, הדירקטורים ובעלי המניות הופכים לצופים מן הצד, מעין נוכחים נפקדים, שקולם אינו נשמע".

וכך מסכם גיל את עמדתו: "מה שהתחיל כמקרה נוסף של דלת מסתובבת במגזר הציבורי, הפך בימים האחרונים לאיום ממשי על הממשל התאגידי בשוק ההון...על רשות ני"ע להתערב בדקה ה-90 כדי להבטיח שהיו"ר לא יהיה תלוי באף ספונסר".

עודד שריגצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker