טבע איבדה את הבלעדיות לשיווק התרופה הגנרית הגדולה ביותר שלה

שתי חברות ישווקו גרסות גנריות לתרופה פולמיקורט לטיפול באסתמה, שסיפקה לטבע הכנסות של 700 מיליון דולר ב-2014 ■ התחרות תגרום לירידה של 500-400 מיליון דולר במכירות ב-2015 ■ טבע תרוויח 100 מיליון דולר מהצעת רכש לאג"ח במיליארד דולר

יורם גביזון

חברת טבע איבדה בסוף השבוע החולף את הבלעדיות דה פקטו שהחזיקה בשיווק התרופה הגנרית הגדולה ביותר שלה, פולמיקורט. זאת לאחר שבית משפט פסק לטובת שתי חברות גנריות - אקטוויס וסנדוז מקבוצת נוברטיס - במשפט שטבע אינה צד לו, אך יש לו השפעה על תוצאותיה הכספיות.

בית משפט בניו ג'רזי פסק לטובת החברות הגנריות במשפט שניהלו עם חברת אסטרה זנקה, וקבע שפטנט שרשמה על פולמיקורט למניעה ולשליטה בתסמיני אסתמה בילדים בגילים שנה עד 8 שנים, ומגן עליה עד 2019 - אינו תקף. מכירות התרופה בארה"ב בגרסתה המקורית ובגרסה הגנרית הסתכמו ב–1.1 מיליארד דולר ב–12 החודשים שהסתיימו ביוני 2014. טבע משווקת את התרופה החל בנובמבר 2009, על פי הסכם פשרה משפטי שעליו חתמה עם חברת אסטרה זנקה. כחלק מהסכם הפשרה טבע משלמת לאסטרה זנקה תמלוגים שמוערכים ב–40% מהמכירות.

טבע אמנם לא זכתה בבלעדיות רשמית בשיווקה, אך בשל התארכות משפט הפטנטים שניהלו אקטוויס וסנדוז עם אסטרה זנקה, היא נהנתה מבלעדיות אפקטיבית בשיווק הגרסה הגנרית של התרופה במשך יותר מחמש שנים. בתקופה זו הפכה פולמיקורט לתרופה הגנרית הגדולה ביותר שמשווקת החברה הישראלית. על פי הערכות בשוק, שיווק התרופה הניב לטבע הכנסות של 700 מיליון דולר ב–2014.

ארז ויגודמןצילום: ראובן קפוצ'ינסקי

טבע העריכה בתחזית שסיפקה בנוגע לתוצאותיה הכספיות ב–2015, כי במחצית הראשונה של 2015 תחל תחרות גנרית לפולמיקורט, ועל כן מכירותיה יירדו ב–400–500 מיליון דולר, והרווח התפעולי שלה יירד ב–100–200 מיליון דולר ב–2015. התחזית התבססה על ההנחה שהתחרות הגנרית תחל כבר ברבעון הראשון של 2015, ושיותר מחברה אחת תשיק גרסה גנרית חדשה. הירידה ברווח התפעולי תתמתן בשל הירידה הצפויה בתמלוגים לאסטרה זנקה בכפוף למספר הגרסות החדשות שיושקו. זמן קצר לאחר פסיקת בית המשפט בניו ג'רזי, שלפיה הפטנט שהגן על פולמיקורט עד ל–2019 אינו תקף, הודיעה אקטוויס כי החלה בשיווק הגרסה שלה לתרופה בבקבוקונים של 0.25 ו–0.5 מיליגרם.

אכזבה משפטית במאבק על הקופקסון

בתוך כך נחלה טבע אכזבה משפטית נוספת וישירה יותר, כשבית משפט מחוזי בניו יורק דחה את בקשתה להאריך את צו המניעה נגד שיווק גרסות גנריות של קופקסון לטיפול בטרשת נפוצה עד לספטמבר 2015. זאת לאחר שבית המשפט העליון החזיר את ערעורה של טבע על ההחלטה של בית משפט מחוזי לערעורים, ולפיה הפטנט שמגן על קופקסון עד ספטמבר 2015 אינו תקף. טבע ראתה בהחלטת בית המשפט העליון משום אור ירוק לחדש את צו המניעה שהוציא בית המשפט המחוזי לבקשתה, וקבע כי החברות שמפתחות גרסאות גנריות לא יוכלו לשווק אותן עד ל–1 ספטמבר 2015. ואולם, בית המשפט קבע על בסיס נימוקים מינהליים כי אין בסמכותו לעשות זאת.

החלטת בית המשפט המחוזי בניו יורק עשויה לאפשר לשלוש הקבוצות שמפתחות גרסות גנריות לקופקסון (נאטקו־מיילן, מומנטה־סנדוז וסינת'ון) להשיק גרסה גנרית של התרופה עוד לפני ספטמבר 2015, אם יקבלו אישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לעשות זאת. כל זאת תוך שהן לוקחות על עצמן את הסיכון שבית המשפט המחוזי לערעורים יקבל את ערעורה של טבע, יפסוק שהפטנט על קופקסון תקף עד 2015 - ועל כן יחשוף אותן לתביעת פיצויים מטבע.

מכרז ענק 
לרכישת אג"ח

טבע, שמנוהלת בידי ארז ויגודמן, פירסמה בסוף השבוע החולף מכרז לרכישה חוזרת של איגרות חוב שהנפיקה בעבר תמורת מיליארד דולר (לא כולל ריבית שנצברה ולא שולמה) במטרה להקטין את הוצאות הריבית שהיא משלמת, תוך ניצול הרמה הנמוכה של תשואות בשוק ההון האמריקאי. הערך הנוכחי הנקי של המהלך הוא 100 מיליון דולר. הצעת הרכש תמומן בהנפקה עתידית של איגרות חוב נקובות יורו, או איגרות חוב מובטחות אחרות, או תוך שימוש בקווי אשראי לא מנוצלים.

הצעת הרכש תנצל את הן את הפער בין רמות התשואה בשווקים האמריקאיים לרמתן בשווקים האירופיים, והן את חוסר השכלול בשווקים - שמתבטא בעובדה שהאג"ח של טבע נסחרות בתשואה שמתאימה לחברות בעלות דירוג של BBB. זאת כשהחברה מסוגלת לגייס איגרות חוב חדשות בתשואה שהולמת חברות בעלות דירוג של AA. חוסר שכלול זה נובע, בין היתר, מהסחירות הנמוכה יחסית של איגרות החוב.

הנפקת איגרות החוב האירופיות תהיה בעלת השפעה חיובית נוספת, משום שהיא תקטין את החשיפה המטבעית של החברה, שהתבטאה בעודף של נכסים על התחייבויות נקובות יורו, ובעודף של הכנסות על הוצאות נקובות יורו - כך שההנפקה תקטין את הצורך של החברה לבצע עסקות גידור של החשיפה המטבעית של החברה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker