נייר חדרה מוכרת לקרביץ את פעילות הציוד המשרדי גרפיטי ב-48 מיליון שקל

פעילותה של גרפיטי, שמנוהלת על ידי ארי עברון, אינה מהותית לנייר חדרה, אך הסבה לה בין 2011 ל-2014 הפסד מצטבר של כ-6 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
ערן אזרן

בהמשך למהלכי ההתייעלות האגרסיביים ולעסקת הענק בכ-650 מיליון שקל, נייר חדרה משלימה את מכירת פעילות הציוד המשרדי גרפיטי. החברה, שבשליטת כלל תעשיות של לן בלווטניק, מסרה הבוקר (ה') כי המו"מ עם חברת קרביץ הושלם, והיא תמכור את מלוא החזקותיה (100%) בגרפיטי תמורת כ-48 מיליון שקל.

לפי הסיכום עם קרביץ, כ-10.6 מיליון שקל מהסכום ישולמו בגין מכירת מניות גרפיטי, כשהיתרה, 37.4 מיליון שקל, יועברו כהשבת מניות בעלים ופירעון הלוואות שהעמידה נייר חדרה לגרפיטי. להערכת נייר חדרה, לאחר השלמת העסקה היא תרשום בדו"חותיה הכספיים רווח חשבונאי של כ-9 מיליון שקל. החברה מסרה כי התמורה הסופית כפופה להתאמות שייעשו במועד השלמת העסקה, בהתאם לשינויים מהותיים, אם יהיו, בהון העצמי של גרפיטי, בהשוואה להון העצמי בדו"ח הרבעון השלישי.

במסגרת ההסכם סוכם כי גרפיטי תמשיך לשכור מנייר חדרה את משרדיה ומחסניה במרכז הלוגיסטי של החברה במודיעין, באותם התנאים ולמשך שנה ובתוספת אופציה להארכת תקופת השכירות בשנה נוספת. במידה שקרביץ תחליט לממש את האופציה, היא תשלם לנייר חדרה סכום נוסף על דמי השכירות של 3 מיליון שקל. השלמת העסקה עדיין כפופה לקבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

נייר חדרה נמצאת בשנים האחרונות במשבר עסקי משמעותי. פיתוחים טכנולוגיים שהפחיתו את צריכת הנייר בעולם, לצד תחרות עזה מול שווקים עם עלויות ייצור זולות, כירסמו באופן מתמשך בהכנסותיה והעבירו אותה להפסדים. הקשיים עמם נאלצה להתמודד הפילו את מניית החברה בכ-80% בתוך חמש שנים ואילצו את ההנהלה לצאת לתוכנית התייעלות אגרסיבית, שכללה בין היתר פיטורים, קיצוץ בשכר, יישום מבנה ארגוני חדש, מעבר לשימוש בגז טבעי ומימוש נכסים שאינם בליבה.

על רקע הקשיים, נייר חדרה החליטה למכור לפני כשלושה שבועות את האחזקה (49.9%) בחברה הבת חוגלה קימברלי - מזרועות ההכנסה המרכזיות והמסורתיות שלה – לידי קימברלי קלארק העולמית, השותפה ובעלת השליטה. במקביל, החברה מוציאה אל הפועל תוכנית אסטרטגית חדשה, הכוללת התמקדות בעסקי הנייר, מיחזור וקיימות.

פעילותה של גרפיטי, שמנוהלת על ידי ארי עברון, אינה מהותית לנייר חדרה, אך הסבה לה בין 2011 ל-2014 הפסד מצטבר של כ-6 מיליון שקל. עם זאת, את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה גרפיטי ברווח תפעולי של 1.7 מיליון שקל. מכירותיה של גרפיטי בתשעת החודשים הראשונים הסתמכו בכ-138 מיליון שקל, בהשוואה ל-149 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2013 – קיטון של 7%.

צילום: נמרוד גליקמן

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker