איפקס שוקי הון: השווי הכלכלי של אדגר השקעות - 33% יותר משווי השוק

"שווי הפעילות של אדגר אטרקטיבי בהשוואה למחירים של חברות דומות בענף", נכתב באנליזה שפירסמו איפקס שוקי הון

עמרי זרחוביץ'

איפקס שוקי הון, חברה בת של בית ההשקעות מיטב-דש, סבורה כי השווי האמיתי של חברת הנדל"ן אדגר השקעות הוא 775 מיליון שקל, שווי הגבוה בכ-33% משוויה הנוכחי בבורסה בתל אביב, שעומד כעת על כ-580 מיליון שקל.  

אדגר, שבשליטת ביטוח ישיר (59%), מחזיקה בכ-31 נכסים מניבים, בעיקר משרדים, הממוקמים במרכזי ערים מרכזיות כמו טורונטו בקנדה, ורשה בפולין, אנטוורפן בבלגיה, ובגוש דן בישראל.

באנליזה שפירסמה איפקס שוקי הון, הראשונה שהיא מפרסמת, נכתב כי "שווי הפעילות של אדגר אטרקטיבי בהשוואה למחירים של חברות דומות בענף. למרות הנכסים היציבים, פוטנציאל ההשבחה הקיים ושערוכים הוגנים מעוגני עסקאות אחרונות, נסחרת החברה לפי מכפיל הון של 0.70, שלהערכתנו, הינו מכפיל הון אטרקטיבי בהשוואה לחברות בענף הנסחרות ברובן מעל ההון העצמי". בסקירה השווה האנליסט עוז לוי בין המכפיל הון של חברות דומות, בהן אמות (מכפיל הון – 1.07), גב ים (1.37), לווינשטיין נכסים (0.87) וסאמיט (1.03).

מוקי שנידמן

איפקס שוקי הון ציינו כי נכסי החברה מאוכלסים בשיעורי תפוסה גבוהים, למעט בבלגיה ונכס נוסף בפולין שנמצא כעת באכלוס, וכן בשוכרים איכותיים כמו משרדי ממשלה, בנקים, חברות ביטוח.

לוי ציין את פרויקט אדגר פארק ווסט בפולין, אותו רכשה החברה ביוני 2013. בעת הרכישה ידעה החברה שבתוך חודש יעזוב שוכר עיקרי ושיעור התפוסה בו יעמוד על 24% בלבד. מאז החברה מאכלסת אותו ושיעור התפוסה בו הגיע לכ-77% במועד פרסום הדו"חות של הרבעון השלישי. "להערכתנו, במידה ויושלם אכלוסו המהיר כפי שמסתמן מקצב ההתקדמות עד כה, עשויה החברה להמשיך ולרשום במהלך השנה, שערוך מהותי נוסף וליהנות מתוספת שנתית של כ-6 מ' אירו ל- NOI", נכתב בסקירה. באיפקס שוקי הון גם העריכו כי החברה תעמיק פעילותה בפולין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום