לאור הביקוש: לאומי מגדיל את היקף ההפצה של מניות החברה לישראל

בלאומי תיכננו להפיץ מניות בכ-500-400 מיליון שקל, בעוד שבפועל סכום ההפצה מגיע לכ-700-650 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

בעקבות ביקושים גבוהים, בנק לאומי, המנוהל ע"י רקפת רוסק עמינח, מגדיל את היקף ההפצה של מניות החברה לישראל הנמצאת בשליטת עידן עופר. מדובר במכירה ראשונה של המניות לאחר יותר מ-15 שנה של אחזקה.

בלאומי תיכננו להפיץ מניות בהיקף של כ-500-400 מיליון שקל, בעוד שבפועל היקף ההפצה מגיע לכ-700-650 מיליון שקל, כלומר מדובר במכירה של כ-6.5%-7% מהחברה לישראל ובהנחה של כ-5% לעומת מחירה של החברה לישראל אתמול בבורסה.

בעקבות המכירה, לאומי ירשום ברבעון הראשון של 2015 רווח לפני מס של למעלה מ-500 מיליון שקל - דבר שיתרום לשיפור בהלימות ההון, כשברבעון הרביעי של 2014 צפוי לרשום לאומי הפחתה של כ-250 מיליון שקל בגין חלקה בהפחתה חשבונאית בהחזקה בחברה האחות קנון הולדינגס.

רקפת רוסק עמינח צילום: ניר קידר

לאחר המכירה, לאומי עדיין יישאר עם אחזקה של כ-11% מהחברה לישראל ובהתאם להסכם בעלי המניות, כל עוד לאומי מחזיק בלפחות 10% מהחברה לישראל יהיה לו זכות למנות שני דירקטורים ולטפל בהחזקה זו מבחינה חשבונאית כהחזקה בחברה כלולה מהותית, ובהתאם לכך לרשום מדי רבעון את חלקו ברווח או הפסד שתציג החברה לישראל.

את המכירה של המניות ביצעה חברת לאומי פרטנרס חתמים שבבעלות בנק לאומי לצד חדר מסחר של הבנק, ואת המניות של החברה לישראל רכשו מלאומי מרבית חברות הביטוח הגדולות בשוק וכן בתי השקעות גדולים.

בעקבות השלמת פיצול החזקותיה, נכון להיום, החברה לישראל מחזיקה בכיל ובבזן (בתי זיקוק לנפט חיפה), בעוד שחברה האחות קנון הולדינגס, הנסחרת לפי שווי שוק של כ-3.5 מיליארד שקל, מחזיקה בצים, טאואר, חברת האנרגיה IC POWER  וביצרנית הרכב הסינית צ'רי.

לאומי מחזיק בכ-18% מקנון, הנסחרת לפי שווי שוק של כ-3.5 מיליארד שקל. בעוד שבשלב זה, בשל הדיסקאונט הגבוה שלפיו נסחרת קנון, לאומי לא מתכנן למכור את אחזקותיו.

בשל קשרי ידידות בין עידן עופר לבין מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, נמצאים ענייני החברה לישראל בידי יו"ר לאומי דוד ברודט, מנכ"ל לאומי פרטנרס ירון בלוך, דני צידון, המכהן כמשנה למנכ"ל לאומי וכיו"ר לאומי פרטנרס, ורון פאינרו, המשמש ראש חטיבה לכספים וכלכלה של לאומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker