אחרי 15 שנה: בנק לאומי החל למכור את מניות החברה לישראל

לאומי מחזיק כיום בכ-18% מהחברה לישראל, הנסחרת לפי שווי שוק של כ-11 מיליארד שקל ■ הרווח הצפוי לפני מס לבנק לאומי יהיה כ-400-250 מיליון שקל והמכירה תתבצע בהנחה של כ-5%

מיכאל רוכוורגר

לאחר יותר מ-15 שנה של אחזקה, החל הערב (ג') בנק לאומי בהליך הפצת המניות של החברה לישראל הנמצאת בשליטת עידן עופר. לאומי מחזיק כיום בכ-18% מהחברה לישראל, הנסחרת לפי שווי שוק של כ-11 מיליארד שקל. בשלב הראשון לאומי יפיץ  לגופים מוסדיים כ-5% מהחברה לישראל בהיקף של כ-450-500 מיליון שקל - מהלך שצפוי להניב לבנק רווח נאה.

הרווח הצפוי לפני מס לבנק לאומי יהיה כ-250-400 מיליון שקל והמכירה תתבצע בהנחה של כ-5%.

בעקבות השלמת פיצול אחזקותיה, החברה לישראל מחזיקה נכון להיום בכיל ובבזן (בתי זיקוק לנפט חיפה), זאת בזמן שחברה האחות קנון הולדינגס, הנסחרת לפי שווי שוק של כ-3.5 מיליארד שקל, מחזיקה בצים, טאואר, חברת האנרגיה IC POWER, וביצרנית הרכב הסינית צ'רי.

לאומי מחזיק בכ-18% מקנון, הנסחרת לפי שווי שוק של כ-3.5 מיליארד שקל. בעוד שבשלב זה בשל הדיסקאונט הגבוה שלפיו נסחרת קנון, לאומי לא מתכנן למכור את אחזקותיה.

בשל קשרי ידידות בין עידן עופר לבין מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, נמצאים ענייני החברה לישראל בידי יו"ר לאומי דוד ברודט, מנכ"ל לאומי פרטנרס ירון בלוך, דני צידון, המכהן כמשנה למנכ"ל לאומי וכיו"ר לאומי פרטנרס, ורון פאינרו, המשמש ראש חטיבה לכספים וכלכלה של לאומי.

רקפת רוסק עמינחצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker