אליום מנתרת ב-27% לאחר שחתמה על הסכם הפצה של 48 מיליון שקל ב-5 שנים

ההסכם נחתם עם חברת אקספנקו מדיקל להפצה בלעדית ברוסיה של הסטנטים האורולוגיים וכן של המוצרים לתיקון ליקויים ברצפת האגן

יורם גביזון

מניית חברת אליום עולה ב-27% במחזור של מיליון שקל שגדול פי 37 מהמחזור היומי הממוצע במניה לאחר שהחברה שמפתחת מכשור רפואי בטכנולוגיות זעיר פולשניות, חתמה על הסכם הפצה אסטרטגי עם חברת אקספנקו מדיקל להפצה בלעדית ברוסיה של הסטנטים האורולוגיים וכן של המוצרים לתיקון ליקויים ברצפת האגן.

אקספנקו התחייבה במסגרת ההסכם לרכוש את מוצריה של אליום בהיקף מינימלי של 48 מיליון שקל ב-5 השנים הקרובות ובהתאם ליעדים מינימליים שנתיים שנקבעו לכל שנה. אם אקספנקו לא תעמוד ביעדים השנתיים המינימליים, אליום תהיה רשאית להביא לביטולו של הסכם ההפצה או לבטל את הבלעדיות במוצרים. אליום מפתחת סטנטים פריפריאליים לטיפול בחסימות ובהיצרויות בדרכי השתן התחתונות, מוצרים לחיזוק רקמות רכות לתיקון רצפת האגן, מניעת בריחת שתן וצניחת איברי גוף אצל נשים בגיל המעבר וכן מערכות הגנה מפני קרישי דם חלקיקים ותסחיפים שנוצרים תוך כדי צנתור כלומר פתיחה והרחבה של כלי דם חסומים באמצעות בלון, סטנט. המערכת מיועדת לכלי הדם העורקיים השונים כמו כלי הדם המובילים למוח, כלי דם היקפיים וכלי דם ומעקפים ורידיים בלב.

אליום צברה הפסד של 46 מיליון שקל במחזור של 5 מיליון שקל ב-12 החודשים שהסתיימו בספטמבר 2014, עובדה שמסבירה את הקפיצה במניה נוכח הסכם שאמור להבטיח לחברה רמת הכנסות מינמלית של 9.6 מיליון שקל בשנה רק מפעילותה ברוסיה כלומר כמעט כפול ממחזורה השנתי הנוכחי של החברה. אליום נסחרת בשווי של 30 מיליון שקל בעקבות הקפיצה במניה.

חדר ניתוחצילום: אמיל סלמן

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker