הלמן אלדובי בהמלצת "קנייה" לפלסאון: "צריכת הבשר בברזיל תסייע להגדיל הרווחיות"

בבית ההשקעות קבעו למניית יצרנית הפלסטיק שבשליטת מעגן מיכאל מחיר יעד של 163 שקל – המגלם פוטנציאל עלייה של 18% ביחס למחיר בשוק ■ הלמן אלובי: פלסאון תיהנה גם מהירידה במחיר הנפט, שמהווה חומר הגלם העיקרי למוצריה

ערן אזרן

מניית יצרנית מוצרי הפלסטיק פלסאון עלתה במהלך חמש השנים האחרונות ב-90%, בהשוואה לעלייה של 11% בלבד במדד היחס, ת"א 100. למרות העלייה הנאה, בהלמן-אלדובי סבורים שהמניה עתידה לייצר לא מעט ערך למשקיעים גם בשנים הבאות. במחלקת המחקר של בית ההשקעות, המנפקת המלצות פנימיות בנוגע למדיניות ההשקעה, העניקו לפלסאון המלצת "קנייה" עם מחיר יעד של 163 שקל - המגלם פוטנציאל עלייה ("אפסייד") של כ-18%.

פלסאון, שנסחרת לפי שווי של 1.3 מיליארד שקל, עוסקת בייצור מוצרים מחומרים פלסטיים החברה פועלת בשני תחומים עיקריים: הראשון - מחברים לצנרת המיועדים להובלת נוזלים וגזים, והשני - מוצרים לענף הלול, הכוללים מערכות מים והאבסה. לחברה יש גם תחומי פעילות קטנים יותר, בעיקר בתחום מוצרי הסניטציה. באחרונה חתמה החברה על מזכר הבנות לרכישת 70% מפעילות הברזים של "מדגל" תמורת 17 מיליון שקל, כחלק מהחלטה אסטרטגית לחזק את פעילות בתחום.

פלסאון נשלטת (69.15%) על ידי קיבוץ מעגן מיכאל. בין בעלי מניותיה נמנים גם משקיעים מוסדיים כמו קופות הגמל, הקופות המשתתפות ברווחים וקרנות הנאמנות של חברת הביטוח מגדל (7.3%), וכן הציבור הרחב (23%). את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה החברה ברווח של 65 מיליון שקל, עלייה של כ-8.6% ביחס לרבעון המקביל. מחזור המכירות של החברה עלה ל-750 מיליון שקל, המגלם צמיחה של כ-8%.

"פלסאון היא חברה תעשייתית ותיקה, יעילה ורזה. פעילותה מתאפיינת בצמיחה מתונה ומינוף נמוך מאוד, שאפשרו לה לצלוח את שנות המשבר הפיננסי והעלייה בתחרות בשוק", כותבים בהלמן-אלדובי, "כמו כן, החברה ביצעה התייעלות בתהליכי הייצור וקיצצה בהוצאות כך שהשפעת התחרות מתבטאת באופן חלקי בלבד בשיעור הרווח התפעולי והנקי".

מפעל פלסאוןצילום: פלאסון

במחלקת המחקר של הלמן-אלדובי מדגישים כי פלסאון תציג בשנים הבאות גידול בתחום המוצרים ללולים, בעיקר בברזיל – המוקד המרכזי של פעילותה. "אנו מאמינים שהמשך מגמה של גידול בצריכת בשר עוף במדינות המתפתחות ומעבר מלולים ישנים ללולים מודרניים, יאפשר לחברה להציג שיעורי צמיחה מעט גבוהים יותר", מדגישים בהלמן אלדובי. "בנוסף, החברה מתעתדת להציג פתרונות דומים גם לענף גידול החזירים. החברה כבר הציגה את מוצריה במספר תערוכות חקלאיות בברזיל ואנו מקווים כי עוד השנה כבר נחזה במכירות ראשונות. למרות זאת, אנו זהירים בתחזיות ומאמינים כי ייקח זמן עד שנראה מכירות מהותיות כמו כן, החברה חשופה לריאל הברזילאי התנודתי שעלול לפגוע בתוצאותיה".

מלבד הגידול בפעילות הלולים בברזיל, בהלמן אלדובי מזכירים את מחיר הנפט הנמוך, כגורם נוסף שעשוי לתמוך בביצועיה של פלסאון בתקופה הקרובה. זאת, מאחר שהנפט - על נגזרותיו השונות - מהווה חומר הגלם העיקרי של החברה. בהלמן אלדובי העריכו שכבר ברבעונים הקרובים, לאחר שהחברה תסיים להשתמש במלאים הקיימים, מרווחי הפעילות שלה יעלו – מה שיתרום לשיפור ברווחיות. בהלמן מציינים לחיוב גם את חשיפת המטבע הרחבה של פלסאון, שמאזנת באופן חלקי את הפיחות ביורו.

בניגוד למגזר המוצרים ללולים, בהלמן אלדובי מניחים כי שיעורי הצמיחה במגזר אביזרי המחברים לצנרת יהיו נמוכים יחסית בשנים הבאות וינועו סביב 2%-3%. זאת, על רקע העובדה שעיקר הפעילות של החברה בענף היא באירופה, הסובלת מההאטה משמעותית. בהלמן אלדובי הדגישו שהנהלת החברה צופה שבטווח הארוך החלפת תשתיות המים ומעבר לצנרות מתקדמות בשוק האמריקאי יצליחו לפצות על ההאטה באירופה, ואולם במחלקת המחקר מניחים ש"הדבר יכול לקחת זמן רב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker