אורי גולדפרב מונה למנכ"ל ספרה - חברת קרנות הגידור הגדולה בישראל

גולדפרב מחליף את אמיר איילון שפורש מתפקידו לאחר 4 שנים ■ ספרה מנהלת כ-3 מיליארד שקל שלוש קרנות: קרן ספרה גלובל הלת'קר, קרן ספרה ת"א 100, וקרן ת"א יתר

ערן אזרן

אורי גולדפרב מונה למנכ"ל ספרה, חברת קרנות הגידור הגדולה בישראל. גולדפרב מחליף את אמיר איילון שפורש מתפקידו לאחר 4 שנים. ספרה, שהוקמה ב-2004 על ידי דורון ברין, ישראל מור ורון סנטור, מנהלת כ-3.2 מיליארד שקל בשלוש קרנות: קרן ספרה גלובל הלת'קר, קרן ספרה ת"א 100, וקרן יתר הצעירה יותר. בימים אלו נכנסת החברה לתחום האלגוטרייד ופועלת להקמת קרנות סיסטמטיות.

גולדפרב, (45), הינו בעל תואר ראשון במשפטים במכללה למינהל, ובוגר תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת ניו יורק. הוא כיהן במשך ארבע שנים כמנכ"ל קרדיט סוויס בישראל (עד לסוף 2013). בעבר עבד כעשור בבנק האמריקאי מריל לינץ', מתוכן כיהן במשך חמש שנים כסגן נשיא מריל לינץ' ישראל. גולדפרב הקים את הדסק הישראלי בניו יורק, הקים את פעילות הבנקאות הפרטית של מריל לינץ' בארץ והיה שותף לפתיחת הפעילות בישראל.

מספרה נמסר כי "בתקופת כהונתו של איילון, גדל היקף הנכסים של ספרה מ-1.39 מיליארד שקל (באפריל 2011) ל- 3.034 מיליארד שקל (בסוף 2014). גם חודש ינואר 2014 היה חיובי עבור קרנות ספרה מבחינת גיוסים ותשואה, ונכון לסוך ינואר עמד היקף הנכסים של הקרן על כ-3.2 מיליארד שקל".

אורי גולדפרבצילום: יוסי זליגר

גולדפרב מסר: "ספרה שמה לעצמה מטרה להפוך לשחקן בינלאומי משמעותי בתחום קרנות הגידור. שילוב בין הכישרון, הידע והניסיון שנצברו בישראל בשני העשורים האחרונים בשווקים הפיננסיים המקומיים והבינלאומיים, לבין המקצועיות של ספרה וההכרה לה היא זוכה כבר כיום בארץ ובעולם, יאפשרו לנו לבנות מותג גלובלי בתחום קרנות הגידור, שמרכזו בישראל ושלוחותיו בבירות הפיננסים הגלובליות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker