אנטרופי ממליצה: לאשר מינוי שריג ליו"ר מגדל אחזקות

אנטרופי: "ההמלצה אינה מביאה לידי ביטוי את השלכות עמדת המפקחת ואת ההיבטים של אי־קבלת תמורה על תפקידו"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי ממליצה לאשר את מינויו פרופ' עודד שריג, לשעבר המפקח על הביטוח, ליו"ר חברת האחזקות מגדל. באנטרופי מציינים כי מגדל היא לקוחה שלה, אך טוענים כי חוות הדעת אינה מוטה.

בחוות הדעת למוסדיים נכתב: "מבחינתנו את כישוריו וניסיונו של שריג כדירקטור, ובהתחשב בהבהרות החברה שפורסמו בדיווח משלים ובשקלול של מהמידע הפומבי הגלוי לבעלי המניות, אנו מתרשמים כי המינוי המוצע הוא במסגרת הקריטריונים הנבחנים על ידינו בקשר למינוי דירקטורים".

מינויו של שריג נתקל בהתנגדות עזה של המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, שפסלה את שריג מלכהן כמנכ"ל אליהו, החברת האם שבאמצעותה שולט שלמה אליהו בחברת הביטוח מגדל - וכן הודיעה כי שריג מנוע מלדון בעניני מגדל ביטוח עד אוגוסט 2016 מכיוון ששריג היה המפקח שהעניק לאליהו את היתר השליטה במגדל.

אליהו לא התרגש יותר מידי מהחלטת המפקחת על הביטוח, שטענה כי מינויו של שריג לא ראוי, שכן הוא פוגע באמון הציבור במגדל. אליהו הציע לדירקטוריון מגדל אחזקות למנות את שריג ליו"ר מגדל אחזקות, תפקיד שאותו ממלא אליהו כיום ושהוא אמור לפרוש ממנו במארס 2015.

דירקטוריון מגדל קיבל את ההצעה, וכעת המינוי תלוי באישור אסיפת בעלי המניות של החברה, שתתקיים בעוד עשרה ימים. ההצבעה באסיפה דורשת רוב רגיל, רוב שאליהו יש מעצם אחזקתו ב–69% מהחברה.

אליהו גם הציע לשלם את שכרו של שריג מחברה פרטית שבשליטתו. בנוסף בהודעת מגדל על מינוי שריג נכתב כי הוא לא יעסוק בענייני חברת הביטוח עד אוגוסט 2016, התאריך שבו נקבה סלינגר. מכיוון שהנכס העיקרי של מגדל אחזקות הוא מגדל ביטוח, לא ברור במה הוא יכול עוד לעסוק.

באנטרופי כותבים: "המלצתנו זו אינה מביאה לידי ביטוי את השלכות עמדת המפקחת לכהונתו כמנכ"ל בחברת אליהו וכן את ההיבטים השונים לאי קבלת תמורה על תפקידו מהחברה".

למרות התנגדות סלינגר למינוי, מבחינה חוקית ידיה כבולות, שכן חברות האחזקה השולטות בחברות הביטוח אינן בתחום סמכותה. ואולם מקורבים לאוצר אומרים כי מכיוון שחברת הביטוח היא עיקר הפעילות של חברת האחזקה ראוי ליישם את דרישות סלינגר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker