עזריאלי רצתה לגייס 700 מיליון שקל – הביקושים הגיעו ל-3.1 מיליארד

בעקבות כך הוחלט כי למרות הביקושים הגבוהים החברה לא תסטה מתוכניותיה המקוריות – ותגייס בשלב המוסדי 615 מיליון ש'

מיכאל רוכוורגר

קבוצת עזריאלי המנוהלת על ידי יובל ברונשטיין השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת אג"ח מסדרה ב' חדשה.

כשחתמי ההנפקה והחברה פתחו את המעטפות ביום חמישי הם גילו כי ישנם ביקושים אדירים של כ-3.1 מיליארד שקל לאג"ח, בעוד שהתכנון המקורי של עזריאלי היה לגייס 700 מיליון שקל - מתוך ה-1.3 מיליארד שקל שצריכה החברה למחזר במהלך 2015 לצורך פרעון התחייבויותיה ופיתוח עסקיה.

בעקבות כך החליטו בעזריאלי לכנס הערב דירקטוריון ובו הוחלט כי למרות הביקושים הגבוהים החברה לא תסטה מתוכניותיה המקוריות ולקחה בשלב המוסדי 615 מיליון שקל כך שבמידה ויגיעו ביקושים גם בשלב הציבורי שיתקיים ביום שני היקף הגיוס יסתכם ב-700 מיליון שקל. מדובר בגיוס אג"ח ציבורי ראשון בתולדות עזריאלי.

יובל ברונשטייןצילום: עופר וקנין

את הגיוס מוביל קונסורציום החתמים הכולל את כלל חיתום,לידר הנפקות, לאומי פרטנרס חתמים, ברק קפיטל חיתום ורוסאריו קפיטל. משרד עורכי הדין גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' ייצגו את עזריאלי בהנפקה. מדובר באג"ח בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) של כ-5.4 שנים, כשהגיוס צפוי לגרום לחיסכון מהותי בהוצאות המימון של עזריאלי.

בינואר האחרון העלתה חברת הדרוג מעלות S&P את דרוג הקבוצה מ-ilAA ל-ilAA+. מעלות קבעה כי הפרופיל הפיננסי של הקבוצה הולם את הדרוג החדש בשל הציפיות לקיטון משמעותי בעלויות המימון בטווח הקרוב, כתוצאה מרה - ארגון של החוב שמבצעת החברה בשנתיים האחרונות, שבמסגרתו החליפה חוב היסטורי יקר בחוב חדש בריביות נמוכות משמעותית. מעלות ציינו כי מיצובה התחרותי של הקבוצה בענף הנדל"ן המניב יישמר, כמו גם הפרופיל הפיננסי האיתן והמינוף הנמוך.

יובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי אמר היום: "מדובר בגיוס הראשון של החברה מאז הונפקה לראשונה בבורסה בתל אביב לפני כחמש שנים. השלמת השלב המוסדי בהצלחה רבה מעידה על הבעת האמון של שוק ההון בחברה ותאפשר הפחתה נוספת של עלויות המימון. בכוונתנו להמשיך לשמור על מבנה הון יציב תוך הרחבת פעילות הנדל"ן המניב של הקבוצה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker