בעלי המניות לחברה לישראל: לתבוע את עידן עופר ובכירים נוספים על 14.3 מ' ד'

לטענתם, הסכום הובטח לניר גלעד, אבישר פז ו-3 מנכ"לים נוספים על ידי חברות פרטיות שבבעלות עידן עופר - בתמורה להשלמת פיצול החברה

יורם גביזון

בעלי מניות פנו לחברה לישראל ודרשו להגיש תביעה נגד עידן עופר בעל השליטה בחברה, ניר גלעד לשעבר מנכ"ל החברה, ו-3 בכירים נוספים: אבישר פז כיום מנכ"ל החברה לישראל ולשעבר סמנכ"ל הכספים שלה, מאיה אלשיך היועצת המשפטית, וערן שריג סמנכ"ל פיתוח ואסטרטגיה בחברה.

בפנייתם, ביקשו בעלי המניות שהחברה תגיש את התביעה בעקבות מענקים בסכום כולל של 14.3 מיליון דולר, שהובטחו לגלעד, פז, אלשיך ושריג על ידי חברות פרטיות שבבעלות עידן עופר. זאת, בתמורה להשלמת פיצולה של החברה לשתי חברות: החברה לישראל, שמחזיקה במניות כימיקלים לישראל (46%) ובתי זיקוק (37%), וחברת קנון שמחזיקה בכל מניותיה של חברת האנרגיה IC Power, בחברת המכוניות הסינית קורוס (50%), ביצרנית השבבים טאואר (28.4%) , וב-32% ממניותיה של חברת הספנות צים.

הפונים טענו כי תשלום המענקים פסול, מעמיד את הבכירים בניגוד עניינים בנוגע לפיצול שבו היה לבעלי השליטה עניין אישי - ולא אושר כנדרש על ידי החברה. הם טענו בבקשתם גם כי החברה לישראל היא שזכאית למענקים, וכי עופר הפר את טובת ההגינות ותום הלב כלפי החברה. לדבריהם, לחברה לישראל יש מספר עילות לתביעה נגד עידן עופר והסמנכ"לים. בנוסף, טענו בעלי המניות כי הסמנכ"לים הפרו את חובת האמונים ותום הלב כלפי החברה, קיבלו טובות הנאה ששייכות לחברה או מגיעות ללא אישור, ועשו עושר שלא במשפט.

כעת הם דורשים מהחברה לישראל לתבוע מעופר, גלעד, פז, אלשיך ושריג לשלם לחברה את המענקים בסכום כולל של 14.3 מיליון דולר.

עידן עופרצילום: אליהו הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker