ביוקנסל בוחנת הנפקה בבורסה בת"א ובנאסד"ק

ביוקסנל נסחרת בשווי של 42 מיליון שקל בלבד - כך שבעלי המניות צפויים לדילול משמעותי ■ החברה, שבשליטת כלל ביוטכנולוגיה, זקוקה למזומנים כדי לממן שני ניסויים קליניים בשלב 3

יורם גביזון

חברת ביוקנסל, שמפתחת תרופות למחלות הסרטן, בוחנת אפשרות לגייס הון באמצעות הנפקת מניות בבורסה בתל אביב, על פי תשקיף מדף מאוקטובר 2013. מבנה ההנפקה והיקפה עוד לא נקבעו, אך על פי שווי השוק הנוכחי של ביוקנסל, 42 מיליון שקל, ניתן להעריך שהחברה תנסה לגייס 15 מיליון שקל לצורך מימון הפעילות בשנה הקרובה.

הדירקטוריון של חברת ביוקנסל, שבשליטת חברת כלל ביוטכנולוגיה, הנחה את הנהלת החברה להיערך לביצוע הנפקה ראשונית של מניותיה בנאסד"ק ב–2015, ולנוכח שווי השוק הזעיר שלה סביר לצפות דילול משמעותי של בעלי המניות.

ביוקנסל ממוקדת בפיתוח התרופה BC 819 לטיפול בסרטן שלפוחית השתן. גיוס ההון נדרש לחברה לצורך השלמה של שני ניסויים קליניים בשלב השלישי. ביוקנסל דיווחה בספטמבר 2014 על תוצאות הניסוי שנערך בחולים בסרטן שלפוחית השתן, שמוגדרים חולים בסיכון גבוה בשילוב עם BCG, שהיא התרופה המקובלת לטיפול בסרטן שלפוחית השתן.

הניסוי העלה שבקרב 11 מ–17 החולים שהשתתפו בניסוי, כלומר 65%, לא היתה הישנות של הגידול הסרטני במשך שלושה חודשים מתחילת הטיפול. החברה קיבלה מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) אישור למתווים של שני ניסויים קליניים בשלב השלישי, שהצלחתם תאפשר הגשה לאישור שיווק של BC 819 בארה"ב. ניסוי אחד הוא בחולים שנכשלו בטיפול בטיפול ראשוני ב–BCG, והשני בחולים שעמידים לטיפול ב–BCG.

הניסוי בחולים שנכשלו בטיפול ב–BCG יכלול שתי זרועות טיפוליות: קבוצה שמקבלת שילוב של BC 819 ו–BCG, וקבוצה נוספת שמקבלת BCG בלבד. כל קבוצה צפויה לכלול 235 חולים. המטרה העיקרית של הניסוי תהיה להראות שטיפול משולב, הכולל את התרופה של ביוקנסל, עדיף על הטיפול ב–BCG בלבד. ניסוי זה ייערך במתכונת של SPA, שמשמעותו היא הסכמה מראש של ה–FDA שאם הניסוי ישיג את מטרותיו החברה תוכל לקבל אישור שיווק לתרופה להתוויה זו.

הניסוי השני בחולים שעמידים לטיפול ב–BCG יכלול זרוע טיפולית אחת ללא זרוע בקרה. הניסוי יכלול 120 חולים שמקבלים BCG 819. ניסוי זה אינו מתאים למתכונת ה–SPA. התקציב של שני הניסויים מוערך ב–70 מיליון דולר.

ביוקנסל החזיקה ב–32 מיליון שקל בקופתה נכון לסוף הרבעון השלישי של 2014. פעילותה השוטפת של החברה צרכה 11 מיליון שקל בינואר־ספטמבר 2014 ו–4.3 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2014. על בסיס מחקריו של פרופ' אברהם הוכברג מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ביוקנסל מפתחת תרופות לטיפול ממוקד בסרטן ללא פגיעה בתאים הבריאים. זאת בהתבסס על זיהוי גנים שמבוטאים רק בתאים של גידולים סרטניים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker