אישום: שני סוחרים ממגדל פעלו בדרכי תרמית - וגרפו לכיסם כ-11 מיליון שקל

על פי כתב האישום, באמצעות ביצוע עסקות סיבוביות לכאורה, שלשלו השניים לכיסם הפרטי רווחים על חשבון כספי החוסכים בפנסיה

אסא ששון

פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הגישה היום לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד גיא ממן ויובל פלג בגין לקיחת ומתן שוחד לכאורה, בהתאמה. השניים מואשמים בנוסף בריבוי עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, תרמית בניירות ערך והלבנת הון. ממן מואשם גם במרמה והפרת אמונים בתאגיד.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד מאור ברדיצ'בסקי, ממן, שניהל את תיקי המניות בחשבונות קרנות הפנסיה של חברת מגדל, ומתוקף כך היה עובד ציבור, פעל בצוותא עם חברו פלג לביצוע מאות עסקות תרמיתיות לכאורה בין חשבונות מגדל עליהם היה אחראי לבין חשבונותיו הפרטיים של פלג.

באמצעות ביצוע עסקות תרמיתיות וסיבוביות בין חשבונות מגדל לחשבונותיו של פלג, שלשלו השניים לכיסם הפרטי רווחים של כ-11 מיליון שקל לכאורה על חשבון כספי החוסכים בפנסיה של חברת מגדל. ממן מואשם כי פעל בניגוד עניינים, ניצל את שליטתו ואת הידע שלו כסוחר מניות במגדל, ואף הסתיר ממגדל את פעילותו התרמיתית ואת זיקתו לחשבונותיו של פלג. בצד השני, העמיד פלג את חשבונותיו לצורך ביצוע הפעילות, העניק את המימון לפעילות והעביר לממן מחצית מהרווחים - כפי שסיכמו השניים מראש.

כך עבדה השיטה: ממן נהג להעביר את ההוראות בחשבונות מגדל דרך מערכות המסחר באופן ישיר או דרך מתן הנחיות לברוקרים, ובמקביל הנחה את פלג להעביר הוראות בחשבונות הפרטיים. ההוראות ניתנו באמצעות מכשיר טלפון נייד שנרכש במיוחד לצורך מתן ההנחיות לפלג והסתרת הפעילות ממגדל.

תרמית המכונה נקראת בעגת השוק "פרונט רנינג". כלומר, ממן סיפר לכאורה לפלג באיזה ניירות הוא עתיד לפעול, ואילו פלג היה רוכש את הניירות לחשבונותיו האישיים. כך, כאשר ממן היה רוכש את הניירות הללו באמצעות כספי הפנסיונרים של מגדל - מחירם היה עולה. לבסוף, פלג מכר אותם לממן כדי לקבע את הרווח של השניים.

לצורך חלוקת הרווחים, העניק פלג לממן כרטיס אשראי השייך לחשבונו, ושבאמצעותו נהג ממן למשוך עשרות אלפי שקלים בשנה. כמו כן, העביר פלג לממן מזומנים, מימן לו חופשות משפחתיות, קנה לו כרטיסים למשחקי ספורט בארץ ובעולם - ואף רכש לו ג'יפ חדש מרווחי הפעילות.

עוד עולה מכתב האישום, כי רשימת המניות שבהן פעלו השניים היא ארוכה ומכילה 59 ניירות ערך, ביניהם, ניתן למצוא את כלל ביטוח, שטראוס, שופרסל, קבוצת דלק, כלכלית ירושלים, פז הראל השקעות, מנורה מבטחים והוט.

ממגדל ביטוח נמסר בתגובה :"העובד נעצר לאחר שפוטר ממגדל, מגדל נקטה בכל הצעדים על מנת למנוע פגיעה בעמיתים"/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker