התנועה לאיכות השילטון להאוזר: לבחון מינוי עודד שריג ליו"ר מגדל

לדברי התנועה, מינוי שריג לתפקיד יו"ר מגדל אחזקות מהווה ניצול לרעה של מבנה האחזקות במגדל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (ד') ליו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, בבקשה לבחון את תקינות התנהלותם של חברי הדירקטוריון מגדל אחזקות שהיו מעורבים בקבלת ההחלטה למנות את פרופ' עודד שריג לתפקיד יו"ר החברה.

לעמדת התנועה, מהחלטה זו עלול להתעורר חשש שמינויו נעשה שלא לטובת החברה, זאת משום שמינויו נעדר משמעות מעשית מבחינת החברה, עקב האיסור המוטל עליו בנוגע לטיפול בענייני מגדל ביטוח עד לחודש אוגוסט 2016.

התנועה מציינת בפני פרופ' האוזר כי עולות תהיות רבות בנוגע לטיב שיקול דעתם של חברי הדירקטוריון בהחלטה על מינויו של שריג לתפקיד על הדירקטורים לפעול בתום לב לטובת החברה, ועליהם מוטלת חובת זהירות כנושאי משרה בחברה.

לדברי התנועה, מינוי שריג לתפקיד יו"ר מגדל אחזקות מהווה ניצול לרעה של מבנה האחזקות, שכן בזמן שחברת מגדל הפרטית מחזיקה ברישיון מבטחת ולכן כפופה לפיקוחה של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר, הרי שמגדל אחזקות הציבורית איננה מחזיקה ברישיון עצמו, היא שולטת על חברה המחזיקה בו ונהנית מהכנסותיה. באופן זה, קיים חשש כי נעשה שימוש לרעה מצד שלמה אליהו המנסה לחמוק מפיקוחה של סלינגר, באמצעות מינוי שריג בחברה שלא נמצאת בתחום פיקוחה הישיר.

צילום: עופר וקנין

נוכח דברים אלה, אומרים בתנועה כי נראה שמינויו של שריג ליו"ר מגדל אחזקות בזמן זה ולאחר השתלשלות האירועים, בהן התנגדה סלינגר למינוי פרופ' שריג לתפקיד בחברת מגדל ביטוח ובחברת אליהו, נתפס כהתרסה של אליהו, נגד הרגולטור. זאת בשל העובדה כי מגדל אחזקות היא חברת אחזקות ציבורית ישראלית, המוחזקת על ידי חברת אליהו ואשר תחת החזקותיה נמצאות חברות רבות אשר פועלות בתחום הביטוח והשירותים הפיננסיים ובראשם חברת מגדל ביטוח.

לעמדת התנועה, ראוי כי יושב ראש הרשות לניירות ערך ייבחן את תקינות התנהלותם של חברי הדירקטוריון מגדל אחזקות שהיו מעורבים בקבלת ההחלטה. לשם כך, על יושב ראש הרשות לניירות ערך לדרוש לקבל לידיו את הפרוטוקולים של ישיבת הדירקטוריון בה התקבלה ההחלטה על מינויו של שריג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום