מנכ"ל יצרנית הבדים על בד בועז רוזמן הודיע על סיום תפקידו

טרם נקבע מועד לסיום הכהונה של רוזמן, כך שהוא צפוי להמשיך בתפקיד עד שיימצא לו מחליף ■ מניית על בד מגיבה להודעה בירידה של 1.7%

ערן אזרן

בועז רוזמן, מנכ"ל יצרנית הבדים הלא ארוגים על בד, הודיע לדירקטוריון החברה, שבראו עומד אמנון ברודי, על כוונתו לפרוש מתפקיד המנכ"ל, לאחר 5 שנים. טרם נקבע מועד לסיום הכהונה של רוזמן, כך שהוא צפוי להמשיך בתפקיד עד שיימצא לו מחליף. מניית על בד מגיבה להודעה בירידה של 1.7%.

על בד, שבשליטת מושב משואות יצחק, נסחרת לפי שווי שוק של כ-400 מיליון שקל. במהלך שלוש השנים האחרונות עלתה מניית החברה, שנמנית על שלוש הקבוצות הגדולות בעולם לייצור ושיווק מגבונים לחים (שאינם ממותגים), ב-35%, וזאת בהשוואה לעלייה של 25% במדד ת"א 100.

בין היתר, על בד מייצרת מוצרי היגיינה נשית ומוצרי ספיגה, הנמכרים ברשתות שיווק גדולות באירופה ובארה"ב, בהן Walmart, CVS, Target, Walgreens, Tesco Carrefour, Lidl, Aldi ואחרות. בנוסף נמכרים המוצרים ליצרנים גלובליים כדוגמת K&C לוריאל כן למוסדות רפואיים שונים. לחברה שבעה מפעלים בארץ ובעולם, בהם מועסקים כ- 1,700 עובדים. 

מאז נכנס רוזמן לתפקיד ב-2009, הוכפל מחזור המכירות של על בד, ובמקביל תחום הפעילות הורחב לשתי חטיבות נוספות – טמפונים והיגיינה נשית חיצונית. השקעות החברה בזמן כהונתו של רוזמן כללו רכישת קו חדש לייצור בדי ספאנלייס, שהכפיל את כושר ייצור הבדים של על-בד, הקמת מפעל בפולין לצורך הרחבת פעילות החברה למזרח אירופה, הרחבת כושר הייצור של החברה וכניסה לטכנולוגיות חדישות והקמת מחסנים לוגיסטיים בצמוד למפעלי החברה.

בחודש מארס שעבר החלה החברה בהכנבות להקמת מפעל חדש לייצור חומרי גלם למגבונים לחים, שישמשו את החברה במפעליה בארץ ובעולם, בהשקעה של כ-200 מיליון שקל. המפעל, שמוקם בימים אלה על שטח של 32 דונם, צפוי להעסיק כ-40 עובדים. החברה העריכה כי היקף המכירות השנתי של הקו החדש צפוי להסתכם בכ-25 מיליון יורו. בחברה צופים שהמפעל יתחיל לייצר כבר במחצית השנייה של 2015.

את הרבעון השלישי של 2014 סיימה על בד ברווח נקי של 19.2 מיליון שקל, זינוק של 108% ביחס לרבעון המקביל. הכנסותיה של החברה ברבעון גדלו ב-5.4% והסתכמו בכ-376 מיליון שקל. את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה החברה ברווח של כ-50 מיליון שקל – זינוק של 35% ביחס לתקופה המקבילה ב-2013.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker