סלקום האריכה חוב של 850 מיליון שקל; מעלות הורידה את הדירוג לדסק"ש

מחר תהיה ההכרעה על השתתפות מוטי בן משה בהנפקת הזכויות באי.די.בי פיתוח

מיכאל רוכוורגר

חברת התקשורת סלקום השלימה שלשום הצעת רכש חליפין לחלק מאיגרות החוב שלה. זאת במטרה להאריך את המח"מ של האג"ח גם במחיר של תוספת הוצאות מימון שנתיות בהיקף של 850 מיליון שקל.

כך, במסגרת ההחלפה מחזיקי אג"ח מסדרה ד' הקצרה, בעלת מח"מ של 1.4 שנים, הסכימו להחליף אותן לאג"ח מסדרה ח' בהיקף של 590 מיליון שקל, בעלת מח"מ של 6.1 שנים. מחזיקי אג"ח ה' בעלת מח"מ של 1.4 שנים הסכימו להחליף לאג"ח מסדרה ט' בהיקף של 260 מיליון שקל, בעלת מח"מ של 6.1 שנים.

מניית חברה האם דיסקונט השקעות (דסק"ש) קפצה אתמול ב–10.6%, ושווי שוק שלה עלה ל–579 מיליון שקל. המניה נפלה בשלושת החודשים האחרונים בכ–70%.

אתמול הורידה חברת הדירוג P&S מעלות את דירוג האשראי של דסק"ש מרמה של BBB לרמה של BBB מינוס עם תחזית דירוג שלילית.

במעלות ציינו כי "הורדת הדירוג של דסק"ש נובעת מעלייה משמעותית בשיעור המינוף שאירעה בששת השבועות האחרונים, והרעה מתמשכת, להערכתנו, ביכולת החברה לבצע מימון מחדש של התחייבויותיה.

"העלייה במינוף נבעה בעיקר מירידה חדה בשווי הבורסאי של סלקום. בנוסף, חלה עלייה של כ-200 מיליון שקל בעומס החוב (נטו), בהשוואה לנתונים שפירסמנו בהורדת הדירוג האחרונה ב–23 בדצמבר 2014. הגידול בעומס החוב נטו נובע בעיקר משימוש במזומן לתשלום הוצאות הריבית והוצאות התפעול השוטפות ברמת המטה".

האג"ח של דסק"ש נסחרות לפי תשואות לפדיון של עד 15%, שיקשו עליה למחזר את החוב בשוק האג"ח במחירים סבירים. היקף החוב ברוטו של דסק"ש מוערך ב–5.3 מיליארד שקל, ובניכוי מזומנים של 1.6 מיליארד שקל, מוערך החוב ב–3.4 מיליארד שקל.

מחר גם צפויה להיות הכרעה באי.די.בי פיתוח, החברה האם של דסק"ש, בכל הקשור להשתתפות מוטי בן משה בהנפקת זכויות בהיקף של עד 800 מיליון שקל, לפי המתווה שהציע שותפו לשליטה, אדוארדו אלשטיין.

מנכ"ל סלקום ניר שטרןצילום: סיון פרג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker