סכסוך בין מרקסטון לנאמן פנומנל: מבקשת להעביר 8.5 מ' ש' במקום 10 מ' ש'

למרקסטון יש בקופה את הכסף הנדרש לתשלום אך היא טוענת שיש לה זכות קיזוז בגין תשלומים ששילמה בשנה שעברה ללא הצדקה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
מיכאל רוכוורגר

החברות הפרטיות פנומנל ופנומנל החזקות החדשה שבבעלות קרן השקעות פרטיות (פריווט אקוויטי) מרקסטון המנוהלת על ידי רון לובש ומוטי וייס, הייתה אמורה לשלם למחזיקי האג"ח מסדרה א' שלשום תשלום קרן וריבית של 10.1 מיליון שקל – סכום המצוי בקופתה של מרקסטון. אולם בפועל פנומנל ופנומנל החזקות החדשה העבירו לחשבון של החברה לרישומים של בנק הפועלים סכום של כ-8.5 מיליון שקל בעוד שאת הסכום הנוסף של כ-1.5 מיליון שקל שמצוי בידי מרקסטון היא לא העבירה לחברת הרישומים של הפועלים.

לטענת פנומנל ופנומנל החזקות הן קיזו מהתשלום את ה-1.5 מיליון שקל הנוספים בטענה כי הסכומים הללו הוצאו מהן ללא סיבה מוצדקת בשנה שעברה במהלך הליכים משפטיים שנוהלו כנגדה ע"י עוה"ד של מחזיקי אג"ח א' גיא גיסין. הסכומים הללו  מתייחסים לתשלומים ששילמו החברות ליועצים משפטיים של הבנקים הממנים, לנאמנים של האג"ח וכן לסכומים נוספים.

עם זאת, בשלב זה חברה לרישומים של הפועלים לא קיבלה מפנומנל ומפנומל החזקות את ה-8.5 מיליון שקל בשל ההוראות של חברת אורורה פידלטי, חברה לנאמנות שעלולה כעת לנקוט בצעדים כנגד פנומנל ופנומנל החזקות, כך שבינתיים מרקסטון העבירה לנאמנות את מלוא הסכום של כ-10.1 מיליון שקל ומחכה להתפתחויות. לאחר התשלום הנוכחי יישארו לפנומנל ופנומנל החזקות פרעונות של כ-90 מיליון שקל (קרן וריבית)

החברות האחיות פנומנל חייבות גם כ-300–350 מיליון שקל לשתי קבוצות של בנקים ישראליים: האחת בראשות הפועלים והשנייה בראשות דיסקונט שבה נכללים מזרחי טפחות סכום שאמור להיפרע עד 2019, כשמתוך הסכום הכולל 70–90 מיליון שקל הוא שטר הון שהונפק על ידי מרקסטון לפסגות, והתקבולים המתקבלים ממנו מועברים לבנקים.

רון לובשצילום: מוטי קמחי

בינתיים הבנקים נתנו למרקסטון שקט עד מאי למצוא פתרון לאחזקתה בפסגות. בעקבות סדרה של מהלכי מימוש והתייעלות שהובילו לובש ווייס מצבה הפיננסי של מרקסטון השתפר ושווי נכסיה כיום גבוה בכמה עשרות מיליוני דולרים מגובה יתרת החובות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker