קמטק קיבלה הזמנה מותנית ראשונה למערכת Gryphon - המניה מזנקת ב-7%

יצרנית המעגלים המודפסים מקליפורניה, שרכשה את מערכת גריפון: "אנו רואים במערכת פריצת דרך בתהליך ייצור מעגלים מודפסים"

עמרי זרחוביץ'

חברת קמטק הדואלית הודיעה היום על קבלת הזמנה ראשונה למערכת שלה להזרקת דיו בתלת ממד, גריפון (Gryphon). הרוכשת היא יצרנית מעגלים מודפסים מקליפורניה, Bay Area Circuits, והשלמת העסקה מותנית בבחינה מוצלחת של המערכת. מניית קמטק, ששוויה עומד על כ-370 מיליון שקל, עולה ב-7%, לאחר שכבר עלתה מוקדם יותר ב-17%.

קמטק מפתחת, מייצרת ומשווקת מערכות בדיקה ליצרנים של מוליכים למחצה ומעגלים מודפסים. החברה נכנסה בתקופה האחרונה גם לתחום של הדפסה תלת ממדית, שהינה חלק בלתי נפרד מתהליך הייצור של מעגלים מודפסים, ולא מדובר במדפסות תלת ממדיות של מוצרים, כמו למשל המדפסות תלת ממד של סטרטסיס.

מערכת גריפון מחליפה למעשה את השיטה המסורתית להדפסת מסכות ההלחמה הנעשה כחלק מייצור מעגלים מודפסים (PCB). המערכת מתבססת על טכנולוגיה שפיתחה קמטק במשך חמש שנים, בעלות כוללת של כ-10 מיליון דולר. לפי קמטק, המערכת מאיצה את הייצור, לצד שיפור מהותי באמינות ובתפוקות התהליך. בעבר העריכה החברה כי המערכת החדשה תניב הכנסות של עשרות מיליוני דולרים בשנה עבור החברה.

רפי עמית, מנכ"ל קמטק
רפי עמית, מנכ"ל קמטק

רפי עמית, יו"ר ומנכ"ל קמטק, אמר כי "זהו הישג מסחרי חשוב עבור גריפון, המציין את ההזמנה וההתקנה הראשונה של המערכת אצל לקוח. Bay Area Circuits היא חברה חדשנית, שחותרת תמיד לשיפור תהליך הייצור והשירותים ללקוחותיה, והזמנה זו הינה הצבעת אמון בפתרון שלנו. התחלה של התקנות מסחריות אצל לקוחות מעידה כי המערכת מתחילה לקבל הכרה בשוק, ואנו צופים התקנות נוספות אצל לקוחות בחודשים הקרובים".

סטיבן גרסיה, נשיא Bay Area Circuits, אמר: "אנו רואים במערכת פריצת דרך בתהליך ייצור מעגלים מודפסים. התרשמנו מהתוצאות הטובות שהתקבלו במבחנים מוקדמים של המערכת וכעת אנו מפעילים מערכת ברצפת הייצור שלנו. אנו צופים החזר מהיר על ההשקעה באמצעות קיצור תהליך הייצור, צמצום בכוח האדם הנדרש, כמות פסולת אפסית ודיוק משופר. יתר על כן, אנו מאמינים שהדפסה תלת ממדית של מסכות הלחמה במעגלים מודפסים אף תאפשר לנו להציע ללקוחותינו מוצרים מוגמרים באיכות גבוהה יותר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker