משה גולדמן, שנחשד בתרמית, מקים קרן גידור

בין המשקיעים בקרן: המיליארד יריב גילת, חברו של גולדמן ומבעלי פיינל, חברת האלגו־טרייד הגדולה בישראל ■ גולדמן, לשעבר מנהל השקעות בכיר בפסגות ובמנורה, נעצר לפני כשנה בידי רשות ני"ע בחשד כי ביצע עבירות של תרמית בניירות ערך, יחד עם מנהלים נוספים בשוק ההון

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

כשנה לאחר שנחקר בידי רשות ניירות ערך בחשד כי השתמש לכאורה בכספי העמיתים לגריפת רווחים אישיים, משה גולדמן מבסס לעצמו קריירה חדשה. גולדמן, לשעבר מנהל השקעות בכיר במנורה ובפסגות, הקים קרן גידור שמנהלת מיליוני שקלים – כך נודע ל–TheMarker.

עם המשקיעים בקרן החדשה נמנה המיליארדר יריב גילת, מבעלי פיינל, חברת האלגו־טרייד הגדולה בישראל, ומי שנחשב חברו הקרוב של גולדמן. בשיחה עם TheMarker גולדמן סירב לפרט מי המשקיעים בקרן, אך כנראה שהמקור העיקרי של הכספים הוא הנוסטרו.

חדר מסחר בחברת השקעות

גולדמן נחקר בינואר שעבר בידי רשות ניירות ערך, בחשד כי ביצע עבירות של תרמית בניירות ערך יחד עם שאול מאור והדר אושרת. לפי חשד הרשות, גולדמן ניצל את תפקידו בפסגות ואת הידע המוקדם שהיה לו על מדיניות המסחר בכספי הציבור כדי לבצע עסקות שהסבו לו ולשותפיו רווחים. כך, הרשות חושדת שגולדמן וחבריו רכשו ניירות ערך לחשבונות פרטיים, על בסיס המידע שעומדת להתבצע באותם ניירות עסקות גדולות באמצעות כספי העמיתים, מה שצפוי להעלות את מחירם. על פי החשד, השיטה איפשרה לשלושת המנהלים לגרוף רווחים של מיליוני שקלים. שלושת החשודים כפרו בהאשמות.

גולדמן שימש בשנות ה–90 מבצע באילנות בטוחה. מאוחר יותר הצטרף לחברת הגמל של בנק הפועלים, גמולות. לאחר מכן כיהן כמנהל ההשקעות הראשי של קופת הגמל גדיש, והמשיך לנהל אותה לאחר שנמכרה לפסגות. משלהי 2010 גולדמן שימש סמנכ"ל מנהל תחום כספי עמיתים באגף ההשקעות במנורה מבטחים, תפקיד שאינו מכהן בו כעת.

גולדמן סירב להתייחס לדברים. גילת אישר את הפרטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום