המפקח על הבנקים דודו זקן יסיים את תפקידו ביוני 2015

זקן עוזב את בנק ישראל לאחר 4 שנים וחצי בתפקיד המפקח, ו-25 שנים בסך הכל ■ פלוג תקים ועדה לאיתור מחליפו של זקן

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים19
עמרי זרחוביץ'

המפקח על הבנקים יסיים את תפקידו בסוף יוני 2015, לאחר ארבע שנים וחצי בתפקיד. זקן החל את דרכו בבנק ישראל לפני כ-25 שנה. נגידת בנק ישראל קרנית פלוג תקים ועדת איתור לבחירת המפקח הבא.

לפי ההודעה שפירסם בנק ישראל, "כהונתו של זקן התאפיינה בחיזוק חוסנה ויציבותה של המערכת הבנקאית, תוך קידום ההוגנות והתחרותיות בפעילות המערכת מול הציבור". זקן עמד בראש הצוות הבינמשרדי לבחינת הגברת התחרותיות במערכת הבנקאות, שמונה על ידי שר האוצר ונגיד בנק ישראל. הוא פעל ליישם את המלצות הצוות הקשורות ליחסי בנק-לקוח, בהן הקלת המעבר מבנק לבנק, תעודת זהות בנקאית, התקנת הוראות שמאפשרות פתיחת חשבונות באמצעות האינטרנט ועוד. בנוסף, זקן נקט צעדים להקטנת הסיכונים הגלומים במשכנתאות, הן לווים והן לבנק, אך בתקופותו גדל היקף המשכנתאות.

המפקח על הבנקים, דודו זקן, מסר בהודעה שפורסמה לעיתונות: "בתחילת הקדנציה הצבתי לפיקוח יעדים, הן בתחום היציבות והן בתחום יחסי בנק-לקוח. בתום קדנציה מלאה, שאף הוארכה לצורך השלמה וקידום המשימות, אני גאה בהשגת היעדים ועומד לסיים תקופה ארוכה בפיקוח, בתחושת סיפוק. יש לפני עוד עבודה רבה ומוקדם לומר מילות סיום ודברי תודה".

דודו זקןצילום: אוליבייה פיטוסי

נגידת בנק ישראל, ד"ר , חלקה מחמאות לזקן: "אני רוצה להודות לזקן על המנהיגות, המקצועיות, היושרה והנחישות בה הוביל את הפיקוח על הבנקים. דודו עבד מתוך הכרה עמוקה בהיותו משרת ציבור, הפועל אך ורק לטובת הציבור, ומתוך תחושת שליחות זו הוא פעל ללא ליאות לחיזוק היציבות של המערכת הבנקאית, ובמקביל, באופן עקבי ובלתי מתפשר, להגברת התחרות וההוגנות של המערכת כלפי הציבור ולטובתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker