תאגיד הביטוח הציבורי קרנית 
משלם לבכירה שכר בעלות של 100 אלף שקל בחודש

מנכ"ל קרנית, איתן השחר: "שכר העובדת מדווח באופן שוטף לממונה על השכר ומופיע בדו"ח השכר שהוא מפרסם"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

קרנית הינה תאגיד ציבורי שהוקם מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (1975). קרנית מטפלת בנזקי גוף בלבד ומפצה נפגעי תאונות דרכים שאין בידם לתבוע מבטח היכול לפצותם על הנזק והסבל שנגרמו להם, במקרים שמפרט החוק. פעולותיה של קרנית ממומנות מחלק בפרמיית ביטוח החובה. קרנית כפופה למשרד האוצר ויו"ר התאגיד הוא הכלכלן הראשי של המשרד, אילן נווה.

המקרים הבולטים שבהם קרנית מפצה נפגעי תאונות: תאונות פגע־וברח", נפגעים מרכב שהיה נהוג בידי נהג חסר רישיון נהיגה, מרכב גנוב, מרכב שנעשה בו שימוש בניגוד לתנאי הפוליסה (כמו הסעת נוסעים בשכר), מרכב שלא בוטח כחוק (עקב אי־תשלום הפרמיה), ונפגעים מרכב שהיה מבוטח בחברת ביטוח שנכנסה להליכי פירוק.

אף שקרנית היא תאגיד ציבורי, בכירי הארגון מקבלים שכר גבוה — דומה לרמת השכר שממנה נהנים הבכירים בחברות הביטוח הפרטיות. כך, קרנית מעסיקה מזה עשרות שנים מנהלת תביעות בשם נאוה מקובסקי, שעלות שכרה החודשי הרקיעה ליותר מ–100 אלף שקל ב–2013. שכרה גבוה ב–50% מזה של מנכ"ל קרנית, איתן השחר, שעלות שכרו החודשי היתה כ–66 אלף שקל. גם בשנים קודמות כיכבה מקובסקי בראש טבלת השכר של קרנית — הרבה מעל כולם.

שכרה של מקובסקי גבוה מהמקובל בתפקיד דומה בחברות ביטוח פרטיות, או כפי שבכיר בחברת ביטוח מהגדולות בשוק אמר לנו: "עדיף שמנהל התביעות שלי לא יידע כמה היא משתכרת, שכן מחר בבוקר הוא ידרוש העלאת שכר".

מקובסקי בת 67, אבל לא עושה סימנים שבכוונתה לפנות את משרתה בקרנית — אף שמדובר בגיל פרישה חובה, שלפי הפסיקה ותקנות השירות הציבורי ניתן להאריך את העסקתה רק מנימוקים מיוחדים. נציין כי כיום נמצא בבג"ץ הדיון על גיל הפרישה.

מנכ"ל קרנית אמר בתגובה: "העובדת מנהלת מחלקת התביעות בקרנית, בעלת ידע מקצועי מהשורה הראשונה ותרומתה לניהול התביעות בקרן נמדדת בניהול מקצועי ומיטבי של תביעות המוגשות לקרן ובהדיפת תביעות סרק, או הטלת חבות על מבטחות שגבו פרמיית ביטוח, במיליוני שקלים.

"עם הגיעה של העובדת לגיל 67 בסוף 2014, לאחר שהתקבלה ונשקלה פנייתה להמשך שירותה בקרן, החלטנו — בהתייחס לתרומתה הייחודית והצורך בהמשך העסקתה לשם קידום מכרז עורכי דין, מכרז מיחשוב מחלקת התביעות וטיפול בתיקי אבנר — להאריך את תקופת שירותה בקרן. שכרה של העובדת, המכהנת בקרן מאז היווסדה, מדווח באופן שוטף לממונה על השכר ואף מדווח בדו"ח השכר הפומבי המפורסם על ידו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker