רשות ני"ע מקדמת את הרישום של חברת הפרסום הדיגיטלית מטומי בת"א

הרשות העבירה אתמול מכתב לשר האוצר, ובו בקשה לתיקון התוספת השלישית בחוק ני"ע, כך שיכיר ברשימת ה-High Growth, בו נסחרת מטומי בלונדון, כרישום ברשימה הראשית, ובכך יתאפשר מסחר במניות מטומי גם בתל אביב

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

רשות ני"ע, בראשותו של פרופ' שמואל האוזר, מקדמת את רישומה של חברת הפרסום הדיגיטלי מטומי בבורסת תל אביב, כך נודע ל-TheMarker. הרשות העבירה אתמול (ג') מכתב לשר האוצר, ובו בקשה לתיקון התוספת השלישית בחוק ני"ע, כך שיכיר ברשימת ה-High Growth, בה נסחרת מטומי, כרישום ברשימה הראשית. אם אכן תאושר הבקשה, התיקון צפוי לעבור את מסלול החקיקה בכנסת, ובכך יתאפשר מסחר מקביל במניות מטומי בתל אביב ובלונדון.

מטומי, בשליטתו של אילן שילוח, הונפקה בבורסת לונדון לפני כחצי שנה. החברה נסחרת כיום ברשימת ה-High Growth, ולא ברשימה הראשית. הסיבה לכך היא שהתקנות האירופיות קובעות שחברה תוכל להיסחר ברשימה הראשית רק אם 25% ממחזיקי המניות הם אירופים (לכל הפחות). במכתב מפרטת הרשות כי מטומי פנתה אליה בבבקשה שתמליץ בפני שר האוצר להכיר ב-High Growth כרשימה נוספת לרישום כפול. כיום, החוק מתיר רק לחברות הנסחרות ברשימות הראשיות של בורסות לונדון, נאסד"ק וניו יורק לבצע רישום כפול. חברות אלו מכונות "חברות דואליות" (dual stock).

חברות הנסחרות ברשימת ה-High Growth בלנודון כפופות להוראות האירופיות בכל הנוגע לתשקיפים ולגילוי ומפוקחות על ידי רשות ני"ע הבריטית (FCA). מאחר שה- High Growthנוסדה לפני כשנה, נכון למועד זה נסחרת בה רק מטומי. הרשות מדגישה שהיעדר ההיסטוריה וכמות החברות ברשימה "מקשים על אמידת האפקטיביות של הפיקוח, כמו גם את ההשפעה של משמעת השוק עליה". ואולם, הרשות סבורה שלמרות הבעייתיות, יש להכיר ברשימת ה-High Growth לצורך רישום כפול, וזאת מאחר שברוב העניינים המהותיים חלים כללי גילוי זהים לרשימה הראשית (הפרמיום).

מי שמעודד על הרישום הכפול של מטומי, הוא מנכ"ל בורסת תל אביב יוסי ביינארט, שמנסה להגדיל את נפח המסחר היומי במניות מאז שנכנס לתפקיד לפני קרוב לשנה. אם אכן הרישום יצא אל הפועל, מטומי, שנסחרת לפי שווי של 360 מיליון דולר, תיכנס למדד ת"א-100 ולא למדד ת"א-25, וזאת מאחר ששווי השוק המינימלי של חברה במדד עומד על כ-4 מיליארד שקל.

אילן שילוח
אילן שילוחצילום: אייל טואג

מטומי, שמנוהלת על ידי עופר דרוקר, הונפקה לפי שווי של 347 מיליון דולר. החברה גייסה בהנפקה כ-70 מיליון דולר, וזאת לאחר שהצתה לציבור 20% ממניותיה. מאז הגיוס מניית החברה הספיקה לעלות ב-12%, אך לרדת לאחר מכן קרוב למחיר ההנפקה הראשוני. נפח המסחר היומי במניה נמוך יחסית ומסתכם בכ-180 אלף ליש"ט בלבד.

לפני כשבועיים פירסמה החברה תוצאות מקדמיות לשנת 2014 כולה. החברה צופה כי היא תסיים את השנה עם הכנסות של 255-253 מיליון דולר, ורווח תפעולי תזרימי של 23.7 -24 מיליון דולר. זאת, בהשוואה להכנסות של 217 מיליון דולר ב-2013, ורווח תפעולי תזרימי של 17.2 מיליון דולר. באוקטובר האחרון רכשה פובליסיס 25% מהחברה בתמורה ל-80 מיליון דולר ולפי שווי של 327 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker