כיל רוכשת יצרנית אוסטרית של חלבון חלב שסך מכירותיה 100 מיליון יורו

כיל: הרכישה תתרום לרווח הנקי כבר ב-2015 ■ מנכ"ל כיל מעריך: פרולקטל תסייע לחדור לשוקי המזון מהירי הצמיחה באסיה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת כימיקלים לישראל (כיל) שבשליטת עידן עופר רכשה את חברת Prolactl, שהיא יצרנית אירופית מובילה של חלבון חלב ורכיבים נוספים לתעשיית המזון והמשקאות.

כיל מציינת שהרכישה תתרום לרווח הנקי שלה כבר ב-2015, וכן שהרכישה מתבצעת לפי מכפיל שווי פעילות (מניות בתוספת חוב פיננסי נטו) לרווח תפעולי תזרימי (EV/Ebitda) של 9 ל-2015 . השלמת העסקה צפויה במהלך הרבעון הראשון של 2015. פרולקטל היא חברה פרטית שהכנסותיה ב-2014 הסתכמו ב-100 מיליון יורו.

טפן בורגס, מנכ"ל כילצילום: עופר וקנ

החברה הנרכשת מייצרת חלבוני חלב לשימוש בתעשיית המשקאות, החלב והבשר לצורך ייצוב ושיפור הערכים התזונתיים של משקאות ומזונות מעובדים. כיל מעריכה שהידע והטכנולוגיה שלה בייצור תוספי מזון מבוססי פוספט בשילוב עם הידע והטכנולוגיה של פרולקטל יאפשרו לה לספק סל מוצרים רחב ייחודי ומגוון יותר שיסייע לה לצמוח בשוק המזון העולמי . הרכישה תאפשר גם מימוש סינרגיות בתחום השווק והמכירה באזורים בעולם שבהם יש ביקוש גדל למזון עשיר בחלבון וכן לתוספי מזון בריאים שמשפרים את המרקם והיציבות.

סטפן בורגס, מנכ"ל כיל, ציין שהרכישה משתלבת באסטרטגיית הצעד הבא קדימה של כיל שמטרתה להגדיל ולחזק את פעילותה של החברה בשוקי המזון, החקלאות והחומרים המורכבים, והעריך שניתן יהיה לנצל את יכולותיה של פרולקטל כדי לחדור לשוקי המזון מהירי הצמיחה בסין ובמזרח הרחוק.

פרולקטל שמעסיקה 200 עובדים באוסטריה ובגרמניה מפעילה 2 מתקני ייצור בטכנולוגיה מתקדמת ומובילה שמאפשרת ביצוע תהליך שלם של הפרדת חלב. מנכ"ל החברה הנרכשת יוהן טנזר ימשיך בתפקידו ויצטרף להנהלת חטיבת מוצרי המזון הייחודיים ממגזר כיל מוצרי תכלית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker