ערן אזרן

חברת מיחזור הפסולת WTP נכנסה לבורסה לפני כשנה באמצעות מיזוג עם השלד הבורסאי פילת גרופ. בשנה החולפת זינקה מניית החברה ב-520%, ושווי WTP קפץ ל–200 מיליון שקל. הזינוק במניה הפך את יזמיה – אבנר ארזי ואמיר ברמלי (בעלי קבוצת רוביקון) למיליונרים, ששווי אחזקותיהם מסתכם בכ–70 מיליון שקל כל אחד.

מלבד ארזי וברמלי, המחזיקים כ–75% מהון המניות של WTP, משקיעה נוספת היא קרן להב, שמנוהלת על ידי גיורא עופר ויעל גיט. הקרן רכשה באוגוסט קרוב ל–5% מהון המניות של WTP תמורת כ–5.5 מיליון שקל. מאז העסקה, שווי המניות של WTP כבר גדל לכ–10 מיליון שקל, כך שהקרן מורווחת "על הנייר" 81% בתוך פחות מחצי שנה.

WTP פיתחה טכנולוגיה ייחודית מוגנת בפטנט, המאפשרת להפוך פסולת לחומרי גלם לתעשיות שונות, בעיקר לתעשיית הפלסטיק. הטכנולוגיה ייחודית וחדשנית מאחר שאינה מצריכה (כמעט) הפרדה של הפסולת לקבוצות כמו נייר או פלסטיק.

לפני כשבועיים הודיעה WTP כי היא במו"מ להקמת מפעל מיחזור פסולת גומה בארה"ב, יחד עם חברה זרה המייצרת מוצרי פלסטיק. עלות ההקמה היא 50 מיליון דולר: 35 מיליון ימומנו על ידי החברה הזרה, והיתרה על ידי הלוואה מבעלי השליטה ב–WTP.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker