נחתם מזכר הבנות: תשובה ימכור את הפניקס לפוסון הסינית בכ-1.9 מיליארד שקל

כפי שנחשף ב-TheMarker: קבוצת דלק תמכור לפוסון 44%-52% מהפניקס לפי שווי של כ-3.7 מיליארד שקל ■ מכירת חברת הביטוח כפופה לאישור משרד האוצר

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה ובניהולו של אסי ברטפלד, חתמה אתמול על מזכר הבנות בלתי מחייב למכירת השליטה בקבוצת הביטוח והפיננסים הפניקס לידי קבוצת ההשקעות הסינית פוסון. המגעים בין החברות נחשפו ב-TheMarker לפני שבועיים. כיום מנהלת חברת הביטוח הפניקס כ-60 מיליארד שקל מכספי הפנסיה וביטוחי מנהלים. 

דלק תמכור לפוסון 44%-52% מהפניקס לפי שווי של כ-3.7 מיליארד שקל. שווי זה נגזר מההון העצמי של הפניקס נכון לסוף ספטמבר 2014 - אם העסקה תושלם, דלק תקבל 1.9-1.7 מיליארד שקל במזומן ללא הלוואות מוכר, כפי שהיה במגעים מול משפחת קושנר האמריקאית.

כעת, פוסון קיבלה 75 יום של בלעדיות כדי לקיים בדיקות נאותות ולהגיש את המסמכים למשרד האוצר לקבלת היתר שליטה בהפניקס המנוהלת על ידי אייל לפידות. את תהליך המכירה מנהל מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד שנסע בשבוע האחרון יחד עם סמנכ"ל כספים של הקבוצה ברק משרקי כדי לנהל את המכירה.

קבוצת פוסון (Fosun) הסינית היא תאגיד ההשקעות השני בגודלו בסין. באפריל 2013 ביצעה פוסון את הכניסה הראשונה לשוק הישראלי עם רכישת חברת אלמה לייזרס ב-240 מיליון דולר.

יצחק תשובהצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker