יו-טרנד הגישה תביעה נגד דירקטורים מטעם אאורה בסכום של 4.4 מיליון שקל

שותפות יו-טרנד, שמחזיקה במלון בניו-יורק בשותפות עם אאורה וקבוצת משקיעים נוספת, טוענת כי הדירקטורים מטעם אאורה "פועלים במכוון נגד טובת החברות והנכס" ■ אאורה דוחה את הטענות

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
עמרי זרחוביץ'

חברת אאורה דיווחה הבוקר כי הוגשה תביעה כנגד דירקטורים המכהנים מטעמה בחברות זרות בהיקף של כ-4.4 מיליון שקל. התביעה הוגשה על ידי שותפות יו-טרנד ששותפה עם חברת אאורה בחברות הזרות, ומחזיקות בשרשור ב-70% ממלון בניו יורק. 30% הנותרים נמצאים בבעלות קבוצה של בנציון סוקי, שמשמש גם כמנהל בית המלון.

שותפות יו-טרנד הוקמה על ידי נפתלי מנדלוביץ', שהתאבד ב-2012, ורבים מהמשקיעים בשותפות הם תלמידיו לשעבר. השותפות מונה כ-200 משקיעים קטנים, שהשקיעו סכומים הנעים בין מאה אלף שקל לחצי מיליון שקל. השותפות, שמנוהלת מאז מותו של מנדלוביץ' על ידי תומר שוחט, תבעה את יעקב אטרקצ'י, בעל השליטה בחברת אאורה מאז פשיטת הרגל והסדר החוב שהיו בה ב-2012. הנתבעים הנוספים הם יו"ר החברה מיכאל קליינר, וסמנכ"ל הכספים יוחאי אבטן.

לפי כתב התביעה, "הנתבעים פועלים במכוון נגד טובת החברות והנכס וכתוצאה מכך סופג נכס המלון נזקים קיצוניים והגיע לכדי סיכון להמשך פעילותו". התובעים מציינים שלא משולמים החזרי המשכנתא, דבר שגורר ריבית פיגורים של 20%, ושהקבוצה המנהלת את הנכס "'משכה' שלא כדין מקופת הנכס סכומים מתועדים ורשומים של מעל 2.5 מיליון דולר בשנתיים האחרונות בלבד". יו-טרנד טוענת כי סוקי מנהל את הנכס באופן בלתי חוקי, תוך מעילה בכספי המלון לכאורה, "והנתבעים לא מקיימים את חובותיהן הבסיסיות כדי להגן על החברות והנכסים".

יעקב אטרקצ'י, בעל השליטה באאורה

בהודעה שפירסמה אאורה כתבה החברה כי היא "דוחה באופן מלא את טענת יו-טרנד. לעמדת החברה, מדובר בתביעה נוספת שהוגשו על ידי יו-טרנד מתוך כוונה להפעיל לחץ פסול על החברה". לפי אאורה, "יש לה טענות הגנה טובות כנגד תביעת יו-טרנד והן יוגשו לבית המשפט".

בשנים האחרונות, מאז מותו של מנדלוביץ', התגלעו ויכוחים ומחלוקות בין שלוש הקבוצות בנוגע למלון המשותף להן. חלק מהמחלוקות נדונות בבתי המשפט, והן אף פוגעות בניסיונות למכור את המלון. בקיץ האחרון כמעט ונסגרה עסקת מכירה, אך ברגע האחרון התנגדה יו-טרנד לעסקה. בכתב התביעה נכתב כי "מטרת הנתבעים הינה לגרום ליו-טרנד למכור את זכויותיה בסכומים נמוכים משמעותית משווין".

יו-טרנד מנהלת הליכים משפטיים כנגד אאורה והקבוצה בראשות סוקי כדי להביא להחלפתו של סוקי בניהול הנכס. לשם כך, אף ביקשה יו-טרנד למנות כונס נכסים למלון. הייצוג המשפטי של השותפות ממומן על ידי הלוואות נוספות שנלקחות מהמשקיעים בשותפות. עורך הדין שייצג את שותפות יו-טרנד הוא עו"ד חגי אשלגי ממשרד עורכי הדין אשל, אשלגי, רוזנט.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker