סלינגר למשקיעים המוסדיים: חישפו כמה אתם משלמים לסוכני הביטוח

המפקחת על הביטוח דורשת מהגופים המוסדיים לפרסם את הסכומים שהם משלמים לסוכני הביטוח ■ מדובר בצעד נוסף בניסיון להפוך את הקשר בין סוכני הביטוח ובין הצרכנים לשקוף וברור יותר

אסא ששון

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר פירסמה בצהריים (ב') טיוטת חוזר שבו היא דורשת מהגופים המוסדיים לפרסם באתרי האינטרנט שלהם כמה הם משלמים לסוכני הביטוח. "גוף מוסדי יציג באתר האינטרנט שלו בצורה ברורה ונגישה מידע מפורט בדבר תגמולים לסוכני הביטוח הניתנים כחלק ממבצעים שהוא עורך בגין מכירת מוצרים פנסיוניים ומוצרים ארוכי טווח", כתבה סלינגר.

"המידע יכלול, בין היתר, את התנאים והקריטריונים לזכייה במבצע, תיאור שווי התגמול, משך המבצע וכן את שמות סוכני הביטוח שזכו במבצע". מבחינת משרד האוצר מדובר בצעד נוסף בניסיון להפוך את הקשר בין סוכני הביטוח ובין הצרכנים לשקוף וברור יותר.

מרבית הצרכנים נוטים כיום להעריך כי סוכן הביטוח הוא נציגם, אולם מי שמשלם לסוכן הביטוח בפועל היא חברת הביטוח או הגוף המוסדי. כך הסוכן מוצא את עצמו בדילמה למי הוא נאמן יותר - לחברת הביטוח או ללקוח.

דילמת הנאמנות של סוכן הביטוח אינה דבר חדש. מי ש"מממן" כיום את הסוכן היא חברת הביטוח. היא זו שמעבירה לו את הצ'ק החודשי. הלקוח, רוכש הפוליסה, חושב לתומו כי הסוכן אמור להיות בצד שלו. אמנם ישנם סוכנים ששמים את טובת הלקוח בראש מעייניהם, אך יש לא מעט שרואים בלקוח מקפצה לעשיית עושר ולהרחבת נכסיהם הפיננסיים הפרטיים.

עם פרסום התקנות יוכל הצרכן לדעת עד כמה המכירה שביצע סוכן הביטוח עבורו היא מהותית ומשרתת את צרכיו הפנסיוניים או שמא מדובר במכירה נוספת אשר בעיקר מעשירה את הסוכן עצמו.

דורית סלינגרצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker