מנדלסון מנהלת מו"מ לרכישת פעילות שתי חברות ב-30 מיליון שקל

מנדלסון סבורה כי פעילות שתי החברות, העוסקות במוצרי אינסטלציה, תסייע להרחיב את סל המוצרים שלה ובסיס הפעילות הגיאוגרפי

עמרי זרחוביץ'

חברת מנדלסון תשתיות מנהלת מו"מ לרכישת פעילותן של שתי חברות העוסקות במוצרי אינסטלציה לרכישת פעילותן בכ-30 מיליון שקל, כך הודיעה החברה הבוקר. מניית החברה עולה ב-0.7% ושוויה עומד על כ-220 מיליון שקל.

שתי החברות, עמן מנהלת מנדלסון משא ומתן מקביל, הן חברת שמואל מאיר ובנו סחר, חברה פרטית העוסקת בעיקר במכירה ושיווק מוצרים להובלת הזורמים (למשל, צנרת ואביזרי צנרת לענף הבנייה והאינסטלציה), וש.א.מ שיווק מוצרי אינסטלציה, חברה פרטית המשווקת מוצרי אינסטלציה. הרכישה, אם תצא לפועל, תהיה באמצעות מנדלסון-ש.בר, חברה בת בבעלותה המלאה של מנדלסון תשתיות. הרכישה תכלול את המלאי הקיים של החברות, רכוש קבוע, ציוד תפעולי, ומוניטין.

מנדלסון החליטה להגדיל את נתח השוק שלה בישראל, ורכישת אחת החברות או שתיהן תסייע לה להרחיב את בסיס הפעילות הגיאוגרפי וסל המוצרים שלה. מנדלסון, ששוויה עומד כל כ-220 מיליון שקל, עוסקת בשיווק והפצה בישראל של מוצרי הובלת זורמים כמו מים, ביוב, דלק, נפט, קיטור וכימיקלים, וכן היא עוסקת בפעילות הרכבה ותחזוקה של משאבות מים. בכוונת מנדלסון להפוך את מרכזי הפעילויות של החברות הנרכשות למרכזי שיווק והפצה, שירות ולצרכי אחסנה.

צבי איציק, מנכ"ל מנדלסוןצילום: אייל טואג

לפני מספר שבועות פורסם כי קבוצת נץ, בעלת השליטה במנדלסון (40%), מנהלת משא ומתן למכירת החזקותיה לויליפוד. בתשעת החודשים הראשונים של 2014 הסתכמו הכנסות מנדלסון ב-472 מיליון שקל. הרווח הנקי של החברה בתקופה זו הסתכם ב-70.5 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker