די פארם השלימה גיוס של 12.8 מיליון שקל

בעלת המניות הגדולה בדי פארם, כלל ביוטכנולוגיה, הזרימה לקופת החברה כ-8.7 מיליון שקל ■ החברה דיווחה לפני כחודש כי סיימה בהצלחה ניסוי קליני שלב 2 בתרופה לחולי שבץ

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת די פארם, המפתחת מוצרים חדשניים לטיפול בהפרעות במערכת העצבים המרכזית, השלימה אתמול גיוס של 12.8 מיליון שקל בהנפקת זכויות לציבור. בעלת המניות הגדולה בדי פארם (62%), כלל ביוטכנולוגיה, מימשה את מלוא זכויותיה והזרימה לקופת החברה כ-8.7 מיליון שקל. יתרת הגיוס הגיעה מהציבור הרחב.

לפי כחודש דיווחה די פארם כי סיימה בהצלחה ניסוי קליני שלב 2 בתרופת ה-THR-18. מדובר בניסוי בחולים שלקו בשבץ מוחי ומטופלים בתרופת ה-THR-18 של די פארם, במקביל לטיפול הקונבנציונלי בתרופה להמסת קרישי דם (tPA). השוק של ה-THR-18 הוא 1.5 מיליון חולים בשנה, שנמנעים מהשימוש ב-tPA בגלל הסיכון לתופעות לוואי מסכנות חיים, שה-THR-18 מקטינה משמעותית את הסיכון להן. במהלך הניסוי גילתה החברה כי מינון של 0.54 מ"ג של התרופה הכפיל את שיעור החולים שהחלימו מהשבץ המוחי, בהשוואה לקבוצת הביקורת.

מנכ"ל די פארם, ד"ר אלכס קוזאק, אמר: "תוצאות הניסוי הקליני בחולי שבץ מהוות אינדיקציה לפוטנציאל הרב של תרופת ה-THR-18. שיפור הפרופיל הבטיחותי של ה-tPA באמצעות טיפול מקביל בתרופה שלנו יכול לאפשר טיפול אפקטיבי למרבית חולי השבץ בעולם. כעת, עם הצלחת הניסוי הקליני הנוכחי והגיוס המוצלח שביצענו, אנו יכולים להתקדם בהחלטיות לניסוי בקנה מידה גדול משמעותית".

החברה מפתחת גם תרופה לטיפול באפליפסיה (DP-VPA), שנמצאת בניסוי קליני שלב 2 וממומנת על ידי חברת תרופות סינית. 0.1% מהאוכלוסיה חולים באפליפסיה, וגודל השוק של התרופה הוא כ-14 מיליארד דולר. תרופה נוספת שמפתחת החברה היא לטיפול בדלקת לבלב חריפה, שכיום אין לה תרופה ייעודית. די פארם מפתחת גם תרופה בשלב טרום-קליני לטיפול במחלת האלצהיימר וסוגים אחרים של דמנציה.

די פארם היא חברת ביו-פרמצבטיקה שהוקמה ב-1993 והונפקה לציבור ב-2009. כיום יש לחברה 12 עובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker