המסחר נסגר בעליות קלות בהובלת מניות סלקום ופרטנר

במקביל המסחר בוול סטריט עבר למגמה שלילית לאחר פתיחה חיובית ■ מדד ת"א 25 התחזק ב-0.1% ומדד ת"א 100 התחזק ב-0.15% ■ מדד הביומד הוביל את העליות והתחזק ב-1.5% בהובלת מניית רדהיל שזינקה ב-5.4%

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

המסחר בבורסה של תל אביב התנהל ביציבות ונחתם בעליות שערים קלות במדדים המובילים. מניות התקשורת הישראליות שעמדו במוקד המסחר לאחר שאתמול הן רשמו ירידות חדות על רקע המשך מלחמת המחירים בענף מתקנות היום ומניות סלקום ופרטנר הובילות את העליות בת"א 100 והוסיפו לערכן 9% ו-7.2% בהתאמה.

בתום המסחר מדד ת"א 25  עלה ב-0.1% ומדד ת"א 100 נחתם בעלייה של 0.15%, מדד הבנקים ירד ב-0.8%  בהובלת מניית בנק הפועלים שנחלשה ב-1.6% ומדד הנדל"ן ירד ב-0.1%. בולט מדד מניות הביומד שעלה ב-1.5% בהובלת מניית רדהיל שהתחזקה ב-5.4%.

עוד בלטו במסחר - מניית רמי לוי ואלוני חץ שנחלשו ב-3.8% ו-2.95% בהתאמה, מנגד מניות דסק"ש ואי.די.בי פיתוח התחזקו ב-7.5% ו-3.85% בהתאמה. בשוק הסולידי נרשמה מגמה שלילית - מדד התל בונד 20 השיל 0.25% מערכו ומדד התל בונד השקלי נחלש ב-0.08%. 

עמית רוזנצוויג, מנהל השקעות בכיר בהלמן אלדובי התייחס למסחר והעריך כי "השוק המקומי ימשיך בתקופה הקרובה להציג ביצוע חסר מול חו"ל וזאת לאור אי הוודאות מבחינת רגולציה ותחרות מצד החברות השונות. בזירת המניות חברות הסלולר ממשיכות לרדת חזק לאור אי הוודאות בתעשייה. הבנקים רושמים עליות שערים לאחר מספר ימים של ירידות. בשוק החוב האפיק הממשלתי שומר על יציבות עם נטייה לירידות שערים כאשר האפיק הקונצרנים רושם ירידות חדות ועליית תשואות וזאת לאור החשש מפני יכולת החזר החוב של חברות התקשורת".

עוד בבית ההשקעות מעריכים כי "לאור הריבית הנמוכה והתשואות באפיק הממשלתי נמוכות ישנם הזדמנויות רבות באפיק הקונצרנים אך התנודתיות צפויה להמשך בתקופה הקרובה".

מעבר לים

כעת המסחר בוול סטריט עבר למגמה שלילית לאחר פתיחה חיובית על רקע הנפילות במחיר הנפט. דאו ג'ונס יורד 0.3%, מדד S&P 500 מאבד 0.2% מערכו והנאסד"ק נחלש ב-0.1%. הנפט מסוג טקסס מתוק נסחר כעת בירידות של 4.8% למחיר 46.4 דולר לחבית 

מניות במרכז

צרנית חומרי ההדברה אדמה שבשליטת כמצ'יינה (60%) ודיסקונט השקעות (40%) עד 600 מיליון שקל (150 מיליון דולר) בהרחבה של סדרת אגרות החוב ב'. הנפקת אגרות החוב נועדה לממן את רכישתן של 4 חברות אגרוכימיה מידי החברה האם כמצ'יינה בעקבות כשלון הנפקתה המתוכננת של החברה בבורסה של ניו יורק בנובמבר 2014.

המסחר במניות ואג"ח סינרג'י כבלים הופסק היום (ג') עקב בקשה שהגיש עו"ד ארז חבר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע לקיום דיון בהול בנושא יישום הסדר החוב של החברה.

בהסדר החוב שנערך עם בעלי החוב בתחילת ינואר הוסכם על ידי רוב המצביעים כי החברה שלה 2 סדרות אג"ח א' ו-ב תעבור תספורת של כ-70% מרמת חוב של כ-85 מיליון שקל לרמה של 25 מיליון שקל. כמו כן, ההסדר כולל גם מכירת קרקע של החברה בכ-40 מיליון שקל שתמורתו תעבור לנושה הגדול של החברה – בנק הפועלים.

המשבר העסקי בו נתונה חברת נייר חדרה נוכח ההפסדים הכבדים בתחום ייצור ניירות הדפסה גורם לזעזוע ניהולי נוסף בחברה. פחות מ־6 חודשים לאחר שמונה לתפקיד חברת נייר חדרה מקבוצת כלל תעשיות התפטר מומו לירן מהתפקיד. לירן נימק את רצונו לסיים את תפקידו לאור חילוקי דעות עם דירקטוריון החברה באשר לדרכי וכיווני הפעולה העתידיים של נייר חדרה כולל תוכנית ההבראה שהחברה נוקטת.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker