מודי'ס הורידה את 
הדירוג של דיסקונט

במודי'ס הסבירו את הפחתת הדירוג בברווחיות הנמוכה של הבנק, שנובעת מיחסי יעילות נמוכים, אך זה הושפע גם מכרית ההון הצנועה של הבנק

סיון איזסקו

מודי'ס, סוכנות הדירוג הבינלאומית, הודיעה בחמישי על הפחתת דירוג הפיקדונות בבנק דיסקונט מ–A3 ל–Baa1, והפחיתה את דירוג החוב של הבנק מ–Baa3 ל–Ba1. בנוסף הותירה מודי'ס את אופק דירוג הפיקדונות שלילי, כך שתיתכן הפחתה נוספת בעתיד.

במודי'ס הסבירו את הפחתת הדירוג בברווחיות הנמוכה של הבנק, שנובעת מיחסי יעילות נמוכים, אך זה הושפע גם מכרית ההון הצנועה של הבנק. עוד צויין כי היכולת של דיסקונט לייצר רווחים נפגעת כתוצאה משלושה מרכיבים: בסיס הוצאות גבוה, שהציג בתשעת החודשים הראשונים של 2014 יחס הוצאות תפעוליות לסך הכנסות בשיעור של 78%; צמיחה נמוכה בפעילות ובהכנסות; ורווחיות מופחתת מהחברות הבנות.

הבנק, בניהול לילך אשר טופילסקי, גיבש תוכנית אסטרטגית ל–2015–2019, שנועדה להוביל מהלכי התייעלות. במודי'ס ציינו כי הם מצפים לשיפור ביחסי היעילות, וכן שהבנק כבר הציג ירידה של 5% בהוצאות שאינן שכר. ואולם, בסוכנות העריכו כי מהלכים אלה לא יחלחלו במלואם לשורת הרווח נוכח הסביבה העסקית המאתגרת, שייתכן ותוביל לעלייה בהוצאות להפסדי אשראי.

מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר טופילסקיצילום: דניאל בר און

בתשעת החודשים הראשונים של 2014 הציג הבנק הוצאות אפסיות להפסדי אשראי, שהסתכמו ב–0.09% מתיקו, בעיקר כתוצאה מהצלחה בגביית חובות שהופרשו. ואולם, ברור כי רמת הפרשות נמוכה זו אינה מייצגת את תיק האשראי של הבנק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker