WTP במו"מ להקמת מפעל מחזור בארה"ב בשיתוף חברה אמריקאית ב-50 מיליון דולר

35 מיליון דולר מהסכום יושקעו על ידי החברה האמריקאית, העוסקת ביצור מוצרי פלסטיק, והיתרה תמומן באמצעות הלוואה מבעלי השליטה ב-WTP

ערן אזרן

WTP, חברת מחזור הפסולת שבשליטת אמיר ברמלי ואבנר ארזי, הודיעה היום (ה') כי היא במשא ומתן להקמת מפעל מחזור פסולת בארה"ב, ביחד עם חברה זרה העוסקת בייצור מוצרי פלסטיק. עלות הקמת המפעל מסתכמת בכ-50 מיליון דולר, כאשר 35 מיליון דולר ימומנו על ידי החברה הזרה (ששמה טרם פורסם), בעוד שהיתרה תמומן על ידי הלוואה משני בעלי השליטה ב-WTP. לפי התוכנית, בשלב הראשון יעמידו שני בעלי השליטה סכום ראשוני של כ-5 מיליון דולר, ויתרת הסכום תועמד בהמשך בכפוף לתנאים ולבדיקות נאותות שונים.

WTP ציינה כי מחזור המכירות של החברה הנרכשת, שפועלת בארצות הברית ובאירופה, הסתכם ב-2014 ביותר מ-120 מיליון דולר. היקף הרכישות של חומר הגלם המיוצר על ידי WTP הסתכם באותה השנה בכ-70 מיליון דולר. החברה הנרכשת מעוניינת בחומר הגלם שמייצרים מפעלי המחזור של WTP, מאחר שהוא צפוי להוזיל את עלויות הייצור שלה בשיעור של 30% עד 40%. מניית WTP  מגיבה לדיווח בירידה של 1%.

אמיר ברמליצילום: זו סטודיו

WTP (ראשי התיבות של: Waste to Product), שמנייתה זינקה ב-520% במהלך השנה האחרונה לשווי שוק של כ-200 מיליון שקל, פיתחה טכנולוגיה ייחודית מוגנת בפטנט, המאפשרת להפוך פסולת עירונית, פסולת ירוקה ופסולת צמיגים לחומרי גלם ללא צורך במיון או בהפרדה ביתית. החברה מחזיקה במפעל סמוך לחיפה. מוצריה הסופיים של WTP מיועדים לשמש חומרי גלם לחברות בתחומים שונים.

החברה האמריקאית מתכוונת להקים מפעל מחזור, בהתבסס על הטכנולוגיה של WTP ובכפוף לתשלום תמלוגים. המפעל החדש יהיה בבעלות משותפת של שני הצדדים. במסגרת העסקה נקבע כי בעלי השליטה ב-WTP יעמידו לחברה הזרה הלוואה המירה ללא זכות חזרה (NON RECOURSE), כנגד בטחונות נדל"ן. ההלוואה לא תישא ריבית. מימון העסקה אף עשוי להתבסס על משקיעים וגורמים נוספים, שעמם מתקיים כעת מו"מ. ברמלי מסר כי "מדובר בהזדמנות לרכוש נכס אסטרטגי שיבטיח רכש משמעותי וקבוע של חומרי גלם מ-WTP, וכן פלטפורמת הפצה פעילה".

WTP, שנכנסה אל הבורסה בתל אביב במארס 2014 באמצעות מיזוג לשלד הבורסאי פילת גרופ, הודיעה לפני כשלושה חודשים כי היא נמצאת במקביל גם במו"מ עם יצרנית מוצרי הפלסטיק פלסגד, שבבעלות קיבוץ גדות, למיזם משותף בתחום מוצרי הפלסטיק. עד עתה הסכימו WTP ופלסגד על הקמת גוף משותף שייצר וישווק מוצרי פלסטיק, וכן שאותו גוף יקלוט את חומרי הגלם שמייצרת WTP בתהליך המיחזור. ואולם, טרם נחתם הסכם מחייב בין הצדדים.

אתמול נודע כי ארזי, האיש שעומד מאחורי מיזם WTP, מכניס פעילות "ירוקה" שנייה לבורסה. השלד הבורסאי דירקט קפיטל דיווח אתמול (ד') כי הוא מנהל משא ומתן לרכישת פעילות של ייצור כבלי חשמל בעלי קרינה מופחתת ("הכבל הירוק") מחברת גרין כייבלס (Green Cables). גרין, המיוצגת על ידי ארזי, נמצאת בבעלותם של אודי אדמתי, רן שגיב ושלום גרין, שלושה יזמים שקנו את הטכנולוגיה מהטכניון ומחברת החשמל ופיתחו אותה במשך השנים. העסקה נעשית לפי שווי פעילות של כ-90 מיליון שקל לגרין.

גרין פיתחה טכנולוגיה הרשומה בפטנט לייצור כבלי חשמל בעלי שדה מגנטי נמוך. הכבלים עשויים לשמש לתעשיות שונות, ובהן טורבינות רוח, תעופה, ציוד רפואי ובתי חולים, תעשיית הביטחון, רכבים חשמליים, ריתוך, Data Centers, מוצרים חשמליים לבית, רכבות ועוד. המודל העסקי של החברה הוא דואלי: מצד אחד, בכוונתה למכור או להעביר את זכויות הייצור של הכבלים לצד שלישי תמורת תמלוגים מהמכירות; או לחילופין, לייצר את הכבלים באמצעות צד שלישי ולמכור אותם באופן ישיר באמצעות מפיצים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker