סאמיט גרמניה גייסה כ-120 מיליון יורו בלונדון

סאמיט אחזקות תחזיק בכ-50% ממניות החברה הבת שלה, שמונפקת בבורסת AIM בלונדון

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

חברת סאמיט גרמניה, החברה הבת של סאמיט אחזקות, השלימה גיוס הון בהיקף של כ-555 מיליון שקל (כ-120 מיליון יורו). סאמיט הנפיקה 29% מהחברה לפי שווי של כ-1.5 מיליארד שקל. סאמיט אחזקות, בשליטתו של זוהר לוי, נכנסה למדד ת"א 100 בעדכון המדדים האחרון. סאמיט גרמניה מתכוונת להשתמש בתמורת ההנפקה בעיקר לרכישת נדל"ן בגרמניה.

סאמיט גרמניה קיבלה התחייבויות ממשקיעים מוסדיים להשלמת ההנפקה לפי מחיר של 0.70 יורו למניה, כ-4% פחות ממחיר השוק של המניה. בפברואר 2014 הונפקה סאמיט גרמניה בבורסת AIM בלונדון, אז גייסה כ-166 מיליון שקל לפי שווי של כ-750 מיליון שקל. לאחר גיוס ההון הנוכחי, סאמיט אחזקות תחזיק בכ-50% ממניות החברה הבת.

זוהר לוי

סאמיט גרמניה השלימה לפני כשלושה שבועות מימון מחדש של עיקר החוב הבנקאי שלה בהיקף של 268 מיליון יורו, מתוך אשראי כולל לבנקים בסך של כ-309 מיליון שקל. כתוצאה מהשלמת המימון החדש, הונה העצמי של סאמיט גרמניה יגדל ב- 13.5 מיליון יורו.

סאמיט אחזקות הודיעה גם כי תקבל כ-49 מיליון יורו כתוצאה מפירעון מוקדם של ההלוואה שהעמידה לסאמיט גרמניה במסגרת עסקת מימון מחדש לרכישת 88 נכסים בהיקף של 120 מיליון יורו.

השבוע הודיעה סאמיט על פדיון מלא של סדרה ה' בסוף החודש. הסדרה נושאת ריבית שקלית של 9% והיתה אמורה להיפרע במלואה במהלך 2019. החברה תפרע את הסדרה, לפי מרווח של 2% מאג"ח ממשלתי במח"מ דומה. לפני מספר חודשים ביצעה סאמיט פדיון מוקדם חלקי לסדרה ה' בהיקף של 140 מיליון שקל.  

בתשעת החודשים הראשונים של 2014 הסתכם הרווח של סאמיט אחזקות בכ-210 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-280 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שלפני כן.

שי עזר, אנליסט הנדל"ן של IBI  בית השקעות: "גיוס ההון מהווה חדשות מצוינות לסאמיט אחזקות שכן היא נסחרת לפי מכפיל הון של 77% ( בנטרול המניות הקדומות) ואילו גיוס ההון בסאמיט גרמניה יבוצע באחוזים בודדים מתחת להון. מעבר לכך גיוס ההון יאפשר לסאמיט להתרחב ולצמוח, להשביח ולהגדיל את תיק הנכסים שלה וכשזה יקרה סביר להניח שהיא תיסחר במכפילים גבוהים יותר ובדומה למתחרותיה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker