שטראוס מים תשקיע 30 מיליון שקל בהרחבת המיזם המשותף עם Haier הסינית

החברה הממוזגת תהיה בשליטת האייר (66%) ושטראוס מים (34%) ■ שטראוס מים תקבל אופציה לרכישת 15% נוספים ממניותיה של החברה הממוזגת

יורם גביזון

חברת שטראוס מים שבבעלותה המלאה של חברת שטראוס חתמה על מזכר הבנות לא מחייב עם קבוצת Haier הסינית לרה-ארגון והרחבה של עסקי האייר שטראוס מים, המיזם המשותף לשתי החברות.

הרחבת עסקיו של המיזם המשותף תהיה באמצעות הכנסת מוצרים לטיהור מים בטכנולוגית אוסמוזה הפוכה שעד כה היו בבעלותה המלאה של קבוצת האייר.

המיזם המשותף, שהוא בבעלותם השווה של שטראוס מים והאייר, משווק ומוכר כיום מכשירים של שטראוס מים לטיהור מים שמבוססים על טכנולוגית Maze שפותחה על ידי שטראוס מים.

פס הייצור של תמי 4, אשר שייכת לשטראוס מיםצילום: עופר וקנין

בעקבות הרחבת המיזם המשותף, כך שיכלול גם את עסקי טיהור המים על בסיס אוסמוזה הפוכה, והרחבתו למדינות נוספות שבהן פועלת כבר האייר כמו טאיוואן, מקאו, והונג קונג, יהיה מחזור המכירות של החברה הממוזגת ל־2014 פרופורמה 215 מיליון שקל, כלומר צמיחה של 67% בהשוואה ל־2013.

מחזור מכירות זה מניח שהחברה המשותפת להאייר ולשטראוס מים היתה פועלת במתכונתה החדשה החל בינואר 2014. על פי מזכר ההבנות, החברה הממוזגת תהיה בשליטת האייר (66%) ושטראוס מים (34%) כשבתמורה למניותיה בחברה החדשה תשלם שטראוס מים להאייר 30 מיליון שקל ותעניק לחברה הממוזגת רישיון שימוש בטכנולוגית המייז.

בהתאם למזכר ההבנות, שטראוס מים תקבל אופציה לרכישת 15% נוספים ממניותיה של החברה הממוזגת שתרכוש את המוצרים בטכנולוגית המייז משטראוס מים ותקבל שירותי הפצה, מכירה ושירות מחברות בקבוצת האייר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker