אלביט מערכות זכתה בחוזה ממשרד הביטחון בהיקף של 54 מיליון דולר

חברה בת של אלביט, אלאופ, תספק למשרד הביטחון מערכות אלקטרו אופטיות

עמרי זרחוביץ'

יצרנית מערכות הלחימה אלביט מערכות הודיעה הבוקר כי החברה הבת שלה, אלאופ, זכתה בחוזה לאספקה ותחזוקה של מערכות אלקטרו אופטיות למשרד הביטחון בהיקף כספי של כ-54 מיליון שקל לשש שנים. אלביט מערכות, ששוויה 10.3 מיליארד שקל, עולה כעת במסחר ב-1.6%.

חברת אלאופ, שנמצאת בבעלות מלאה של אלביט מערכות, היא חברת אלקטרו-אופטיקה, הגדולה ביותר מחוץ לארה"ב. עדי דר, מנכ"ל אלאופ, אמר: "אנו גאים בקבלת חוזים אלו, המעידים על היכולות הטכנולוגיות של החברה שהובילו לפיתוח מערכות אלו. זהו פרי המאמץ וההשקעות המתמשכות שלנו במחקר ובפיתוח". 

בשבוע שעבר דיווחה אלביט מערכות כי חתמה חוזה עם משרד הביטחון בהיקף של 100 מיליון דולר לרכישת 6 מטוסי כיבוי חדשים ולהפעלת טייסת כיבוי האש שתמנה 14 מטוסים, כולל 8 מטוסים שנרכשו בעבר על ידי אלביט מערכות. החוזה שיתפרס על פני 8 שנים יכלול גם תשלום עבור שעות טיסה, שדרוג תחזוקה, הפעלת מנחתים, וטיפול בחומרים מעכבי בעירה.

ברבעון השלישי של 2014 הסתכמו ההכנסות של אלביט מערכות ב-722 מיליון דולר, ירידה של 1% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2013. הרווח הנקי המתואם (non-GAAP) הסתכם ב-43.9 מיליון דולר, ירידה של 22% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2013, שנבעה בעיקר מגידול בהוצאות המימון. הרווח למניה בדילול מלא לפי non-GAAP לרבעון השלישי של 2014 היה 1.03 דולר, בהשוואה ל-1.32 דולר ברבעון השלישי של 2013.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker