כך מתכננת אאורה להעביר 40 מיליון שקל לאשת המנכ"ל

בעוד 5 ימים אמורים בעלי המניות של חברת אאורה לאשר את הסכם ההתקשרות עם משרד עורכי הדין שבבעלות אשת המנכ"ל, סיגל אטרקצ'י ■ בדיווחה החברה אינה מציינת את גובה התשלום בגין השירות, שעשוי להגיע ל-40 מיליון שקל בחמש שנים

אסא ששון
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון
מיכאל רוכוורגר

בעקבות הדרישות של רשות ניירות ערך, פירסמה אתמול חברת הנדל"ן אאורה השקעות, הנמצאת בשליטת עו"ד יעקב אטרקצ'י (שהשתלט עליה במסגרת הסדר חוב לפני כשלוש שנים), הבהרות לקראת אסיפת בעלי מניות שתתקיים ב–18 בינואר. באסיפה יצטרכו בעלי המניות שאין להם עניין אישי בסוגיה לאשר מחדש את תנאי העסקתו של אטרקצ'י, וכן את ההתקשרות מחדש עם משרד עורכי הדין אטרקצ'י ושות' - שבבעלותה המלאה של סיגל אטרקצ'י, אשתו של יעקב.

אאורה נסחרת כיום לפי שווי שוק נמוך יחסית של כ–150 מיליון שקל, ובינואר־ספטמבר יצרה רווח נקי של כ-4 מיליון שקל בלבד.

יעקב אטרקצ'י, בעלים ומנכ"ל אאורה ישראלצילום: יח"צ

בעלי המניות יצטרכו להצביע על אישור השכר לאטרקצ'י כמנכ"ל החברה (90% משרה) תמורת שכר חודשי מכובד של 90 אלף שקל ובתוספת הוצאות שוטפות, וכן הוצאות אחזקה ושימוש ברכב ובטלפון נייד בסך של 10,000 שקל בחודש - זאת לתקופה של שלוש שנים ממאי 2015 עד מאי 2018.

גם אשתו של אטרקצ'י, סיגל, צפויה ליהנות משכר נאה עבור שירותי עריכת דין וליווי בתחום הנדל"ן, שבעבורם היא תקבל תשלום של 1.5% בתוספת מע"מ מכל חוזה מכר למכירת דירה שנחתם עם החברה או חברות הקבוצה בישראל.

החברה מסבירה כי תשלום זה יגולם במחיר הדירה, כמקובל. בדיווח לא ציינה החברה מה אמורה להיות התמורה שממנה ייהנה המשרד שבבעלות אשת המנכ"ל, אלא רק את האחוז שיתקבל בגין מכירת הדירות.

ואולם, במצגת שפירסמה אאורה לפני כמה חודשים ציינה כי היא צופה ב–2014–2016 הכנסות של כ–1.6 מיליארד שקל ממכירת 1,389 דירות, ואם קצב זה יימשך גם בשנתיים לאחר מכן יוכרו הכנסות של כ–1.1 מיליארד שקל ב–2017–2018. מכך ניתן להעריך כי שכר הטרחה של משרד עוה"ד של סיגל אטרקצ'י יגיע לסכום של עד 40 מיליון שקל בחמש שנים.

מקורבים לחברה מיהרו לציין כי יש פער בשנים בין גביית שכר טרחה על מכירת הדירה ובין ההכנסות בגינה שנרשמות לפי תקני החשבונאות בעת מסירת הדירה. כעת יש לאאורה במלאי דירות לא מכורות בהיקף של כ–656 מיליון שקל, כך שלדבריהם משרדה של אטרקצ'י יקבל בגינן שכר טרחה של כ–10 מיליון שקל. ב–2012 שילמה אאורה למשרד עוה"ד של סיגל אטרקצ'י כ–2.4 מיליון שקל, ב–2013 כ-3.3 מיליון שקל, 
וב–2014 כ-3.2 מיליון שקל — כלומר סכום כולל של כ–10 מיליון שקל.

מאחר ומדוברת בעיסקת בעלי עניין, נדרשו לסוגייה ועדת הביקורת ודירקטוריון החברה, אשר ציינו בדיווח כי "למשרד אטרקצ'י יתרונות מובהקים על פני משרדי עורכי דין אחרים. בין היתר למשרד אטרקצ'י יש היכרות רבת שנים עם החברה, צרכיה והמבנה הארגוני שלה. משרד אטרקצ'י התחייב כלפי החברה לתת לה קדימות על פני כל לקוח אחר, ולהעמיד כוח אדם מתאים לגידול בפעילות החברה במקרה הצורך". כמו כן, מסביר דירקטוריון אאורה כי ההחלטה להעסיק את משרד עוה"ד של אטרקצ'י התקבלה לאחר שאאורה בחנה שלוש הצעות אחרות שדרשו שיעור גבוה יותר מ–1.5%.

בתגובה לידיעה מסרה החברה: "הסכם שכר הטרחה אושר על ידי בית המשפט לפני שלוש שנים בעת רכישת החברה. החברה מבקשת לאשרר הסכם שקיים ממילא ובאותם תנאים שאושרו, כמתחייב על פי החוק לאחר שלוש שנים. ועדת הביקורת של החברה ביצעה הליך תחרותי בהתאם להנחיות רשות ני"ע, תוך תיאום ושקיפות מלאים מול הרשות. כל ההצעות שקיבלה ועדת הביקורת, אשר התייחסו למגוון השירותים המשפטיים המגולמים כיום ב–1.5% שכר טרחה המוענק למשרד עורכי דין, היו גבוהות יותר. ההסכם המוצע קיבל את אישור דירקטוריון החברה, ועדת הביקורת ורשות ני"ע. למותר לציין כי בעל השליטה לא היה מעורב בתהליך או בהצבעה על אישור ההסכם. החברה סבורה כי מדובר בהסכם הטוב ביותר עבורה וממילא הוא מגיע להכרעתם של בעלי המניות והם אלה שיחליטו אם לאשר את המלצתה של ועדת הביקורת או אם לאו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker