פלוריסטם: ניצור טיפולים תאיים שישנו את כללי המשחק

מנכ"ל פלוריסטם, זמי אברמן, במכתב לבעלי המניות: "נמנף את היכולות שלנו בסביבות הרגולטוריות החדשות ביפן ובאירופה"

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

"אנו משוכנעים שניצור טיפולים תאיים שישנו את כללי המשחק עבור חלק מהאינדיקטורים בהם הם מטפלים", כך כתב היום מנכ"ל פלוריסטם, זמי אברמן, במכתב לבעלי המניות. פלוריסטם הדואלית מפתחת תרופות על בסיס תאי גזע שמקורם בשלייה. שווי החברה עומד על כ-200 מיליון דולר, ומנייתה ירדה ב-31% בשנה האחרונה.

אברמן פירט במכתב את האסטרטגיה של החברה ל-2015. "אנו מתמקדים בהשגת התקדמות משמעותית במסלול הקליני ובקיצור הזמן לאישור תרופה ראשונה לשוק", כתב אברמן.

זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטם
זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטםצילום: תומר נויברג

הסביבה הרגולטורית בה פועלת החברה באיחוד האירופי וביפן השתנתה: באירופה מתאפשר מסחור מוגבל של תרופות להתוויות מסוימות לאחר ניסוי מוצלח של שלב 2, ואילו ביפן נכנס לאחרונה לתוקף חוק חדש הנוגע לטיפול התאי, שמאפשר מתן אישור מותנה לאחר הוכחה מוגבלת של יעילות.

"מספר חברות תרופות מתעניינות בנו"

פלוריסטם מצפה לכך שהחקיקה באירופה תמשוך שותפים אסטרטגיים פוטנציאליים, ועידכנה כי היא נעזרת בחברת ייעוץ יפנית בפיתוח העסקי במדינה. "אנו נהנים ממידה רבה של עניין שמגלות בנו מספר חברות תרופות, במטרה להמשיך עם ההתוויות בשני השווקים הללו. נמנף את היכולות שלנו בסביבות הרגולטוריות החדשות", כתב אברמן.

בשנה האחרונה החברה הגישה בקשה ל-FDA לעריכת ניסוי ראשוני בתרופה לרעלת הריון חמורה, לאחר שהשלימה מחקרים פרה-קליניים ובטיחותיים במודלים של רעלת הריון בבעלי חיים, עם תוצאות חיוביות.

פלוריסטם מפתחת מוצר נוסף, PLX-R18 (לשעבר PLX-RAD), שהיא מקווה שיספק מענה עבור התוויות המטולוגיות שמייצגות מחלות ללא מרפא. החברה תבצע ניסויים פרה-קליניים בשיתוף המרכז הרפואי הדסה ואוניברסיטת קייס ווסטרן האמריקאית.

ברבעון שהסתיים בספטמבר 2014 דיווחה פלוריסטם על הפסד של 5.9 מיליון דולר, לעומת 4.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2013.

מניית פלוריסטם בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker