תיקו של שי אבני החשוד בביצוע עבירות תרמית בניירות ערך עבר לפרקליטות מחוז ת"א

אבני חשוד שניהל 16 תיקי השקעות ללא רישיון, ביצע 2,100 עסקות תרמיתיות בלמעלה מ-200 ניירות ערך שונים תוך יצירת רווח לחשבונותיו האישיים

דרור רייך

מחלקת החקירות של הרשות לניירות ערך העבירה לפרקליטות מחוז תל אביב את תיק החקירה בעניינו של שי אבני, החשוד בביצוע עבירות של תרמית בניירות ערך, ניהול תיקים ללא רישיון וקבלת דבר במרמה.

על פי החשד, במהלך השנים 2014-2012 ניהל אבני 16 תיקי השקעות בניירות ערך ללא רישיון, ביצע מעל 2,100 עסקות תרמיתיות בלמעלה מ-200 ניירות ערך שונים, בין החשבונות שבשליטתו.

דפוס הפעילות התרמיתית התאפיין במסחר מוכוון שער שביצע בחשבונות האחרים מול חשבונותיו האישיים ולאחר מכן, פעילות מסחר נגדית מול חשבונותיו או מול השוק וזאת תוך יצירת פער מובנה לטובת חשבונותיו בין שערי הקניה לבין שערי המכירה של ניירות הערך.

בניין הבורסה לניירות ערךצילום: אייל טואג

את פעילויות אלה הוא ביצע באמצעות עסקות בחשבונות אשר בשליטתו ובאמצעות עסקות מתואמות בין החשבונות האחרים לבין חשבונותיו שלו, תוך השאת רווחים לחשבונותיו שלו על חשבון החשבונות האחרים. על פי החשד, באמצעות פעילותו התרמיתית גרף אבני רווחים בהיקף של מאות אלפי שקלים.

בתקופה הרלוונטית ניהל אבני חשבונות השקעה ללא רישיון ניהול תיקים, כמתחייב על פי הוראות החוק, ויצר בפני הלקוחות מצגי שווא שונים תוך שהוא מקבל מהם את השליטה לפעילות בחשבונם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker